MHRS Ankara

MHRS Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi Randevu Alma

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi randevu alma işlemi MHRS üzerinden yapılacaksa, yapılması gereken ilk olarak sisteme kaydolmak olmalıdır. Sisteme yapacağınız kayıtta sorulan sorular, kimlik bilgileriniz üzerinden olacaktır. kimlik bilgilerinizi detaylı bir şekilde ekranda göreceğiniz forma işlemeniz, sizi şifre ekranına ulaştıracaktır. Şifre ekranından kendiniz için şifre belirleyebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız şifre işlemlerinden sonra sayfayı yenileyerek tekrar giriş yapmanız gerekmektedir. Şifre belirlemesinden sonra  ekranda göreceğiniz Kaydol butonuna tıklamanız gerekmektedir. Butona tıklamanızın ardından şifrenizle tekrar sayfaya giriş yapabilir, Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi randevu işlemlerini başlatabilirsiniz.


Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Şehir Seçmek

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi şehir seçimi ile randevu almak için sisteme kaydınızın yapılmış olması gerekmektedir. Kayıt işlemlerinin hemen ardından ekrana gelecek seçeneklerde sizden şehir ve hastane seçmeniz istenecektir. Bu seçimi kendinize göre yapmanız halinde, ekranda semt, poliklinik, bölüm, doktor seçimlerinizi göreceksiniz. bu şekilde yapacağınız işlemlerde, ekranda bulunan Türkiye haritasını kullanarak şehrinizi fare ile işaretleyebilir, ya da yan kısımda bulunan şehir listesinden yaşadığınız şehri seçebilirsiniz.

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Doktor Seçmek

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi randevusunda doktor tercihi semt, poliklinik ve bölüm tercihinden hemen sonra yapılır. Seçtiğiniz kriterlere uygun doktorlar ekrana dizilir. Doktor isimlerinin yanında cinsiyetlerine dair temsili resimler yer alır. Bunun yanında eğer bölüm veya semt seçmemişseniz, doktor isimlerinin yanlarında bölümleri yazacaktır. Bu şekilde yapacağınız doktor seçimlerinde, doktor isimlerinin üzerine tıkladığınızda, sağdaki bölünmüş ekranda müsait randevu saatlerini ve günlerini görebilirsiniz. Doktor seçiminizde uygun gün ve saati bulamamışsanız, anında değişiklik yapabilirsiniz.

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Saat Seçmek

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi uygun saat seçimi doktor seçiminin ardından yapılmaktadır. Bu şekilde yapılacak seçimde, kişilerin uygun saatlerde muayene olması sağlanmaktadır. Doktor isimlerinin üzerine tıkladığınızda, yan kısımda yeşil ile işaretlenmiş bölümde doktorların müsait oldukları muayene zamanlarını görürsünüz. Mavi ile işaretli kısımlar, dolu muayene vakitleridir. Bu yeşil renkli saatlerin üzerine tıklayarak, bu saati kendinize muayene saati olarak rezerve edebilirsiniz. Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi randevu işleminin bu ayağında size gösterilen gün ve saatler, en yakın olacak şekilde sıralanmıştır. Ancak kişilerin daha ileri tarihlerde muayene olmak istemeleri, üst kısımdan ayarlanabilecek takvim bilgileri sayesinde mümkün olmaktadır. Ekranın üst kısmında bulunan takvim seçeneği ile ileri tarihlerde de randevu alabilirsiniz. Bunun yanında her randevu sisteminin 15 günlük sürelerle açıldığı unutulmamalıdır.

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi Randevu İşlemi Sonucunu SMS Almak

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi randevusunu SMS ile kaydetmek için sisteme kayıtlı cep telefonunu kullanıyor olmanız, güncel bir şekilde bu numaradan size ulaşım sağlanıyor olması gerekmektedir. Randevu işleminin ardından onayla diye bir seçenek görünecektir. Ekranda randevu işleminin sonucunun bir özeti şeklinde verilen formda, randevu bilgilerinizi kontrol ederek onaylama yapmanız gerekmektedir. onayla butonuna tıkladıktan sonra, randevu bilgilerinin güncel e- posta ve SMS ile alınmasına dair bir onaylama seçeneği görünecektir. Bu seçeneğe tıklayarak kayıtlı cep telefonunuza ve e- posta adresinize randevu bilgilerinizin gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede unutma gibi sorunlardan da kurtulmuş olursunuz. Bu şekilde Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi randevu alma işlemini sonlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı