• BAĞ-KUR Borç Dondurma


  BAĞ KUR Borç Dondurma

  On sekiz yaşından büyük her birey kendi hayatları hakkında bazı seçimler yaparlar. Yapılan bu seçimler sonucunda bazıları okumayı bazıları çalışmayı tercih eder. Ancak her iki koşulda da mutlaka ileride bir zamanda çalışma hayatlarını planlarlar. Çalışma hayatı insanların birikim yapabilecek olduğu dönemlerden biridir. Bu birikimlerin içerisinde en önemlisi ise gelecekte içerisinde bulunacak olduğumuz yaşlılık dönemi için gereklidir. Yaşlılık döneminde artık bireysel çalışma yetisini kaybeder. Hayatta kalmak için de emekli maaşlarını kullanırlar. Emeklilik maaşının olması içinde çalıştıkları tüm yıllar boyunca sigorta kurumlarına düzenli olarak paralar ödemelidirler.

  Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında toplanan dört kurum vardır. Bunlar SSK, BAĞ KUR, Emekli Maaşı ve GSS’dir. Bu kurumlar insanların karşılaştıkları herhangi bir sağlık sorunununda onlara maddi açıdan destek olmayı sağlar. Düzenli olarak ödenen prim ücretleri eczanelerdeki ilaçların fiyatlarını daha alınabilir kılar. Bunun dışında ücretsiz muayene olabilir, hastanelerden faydalanabilirsiniz. İşte tüm bunlar sigorta kurumlarının sağlamış olduğu çeşitli hizmetlerdir. Aynı zamanda bu sosyal sağlık sigortaları insanların emekli olmasını da sağlar. Belirli bir yaşa gelen bireyler artık çalışmadan emekli maaşlarını alarak yaşamlarını sürdürebilirler. Bu nedenle çalışırken prim ücretlerinin eksiksiz bir şekilde ödenmesi gerekmektedir.

  BAĞ KUR Borcu Nasıl Oluşur?

  Çeşitli sigorta kurumları insanların yapmış oldukları mesleklere göre gruplandırılır. Bunlardan BAĞ KUR kurumu da en fazla üyeye sahip olan kurumlardan bir tanesidir. BAĞ KUR yıllardır sigorta kapsamında vatandaşlara hizmet veren bir kurumdur. Bu kuruma bağlı olarak çalışma hayatlarını sürdüren insanların da mutlaka primlerini zamanında ödemeleri gerekmektedir. Aksi halde BAĞ KUR kayıtlarında ödenmeyen her prim ücreti BAĞ KUR borcu olarak gözükmektedir. 2016 yılı sonlarında gerçekleştirilen bazı araştırmaların sonucunda da BAĞ KUR adına borcu olan çok fazla insan vardır. Prim ücretlerini ödeyemeyecek durumda oldukları için her ödenmesi gereken zamanda bu primler artarak borç oluşmasını meydana getirmiştir. BAĞ KUR borcu olan kişiler de ne yazık ki emeklilik ya da sağlık hakları gibi haklardan yararlanamazlar. Bu nedenle en kısa zamanda BAĞ KUR borçlarının önüne geçmeye çalışılmalıdır.

  BAĞ-KUR Borç Dondurma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

  Devletimiz her zaman için vatandaşların daha iyi hayat şartlarında yaşamalarını temenni etmiştir. Bunun üzerine kimi zamanlarda Sosyal Güvenlik Kurumları üzerine çeşitli yenilikler düzenler. 2017 yılının başlaması ile birlikte alınan bir karar sonucunda BAĞ KUR borçlarının dondurulabileceği ile ilgili yeni bir yasa çıkmıştır. Resmi gazetede de yayımlanan bu yasa sonucunda BAĞ KUR borcu olan kişiler derin bir nefes almıştır. Sigorta ücretlerini ödeyemedikleri için sağlık haklarından yararlanamayan vatandaşlar için BAĞ-KUR Borç Dondurma sistemi getirilmiştir. BAĞ KUR borç silme işlemi de denen bu sistem sayesinde artık vatandaşlar var olan tüm BAĞ KUR borçlarını sildirebilecekler. Bu sayede kolay bir şekilde prim borçlarını sıfırlandırabilirler. Ancak BAĞ KUR borçları dondurulduktan sonra artık eksiksiz bir şekilde ödemeye devam edilmelidir. Bir daha hangi zamanda böyle bir affın ortaya çıkacağı bilinmemektedir. Belki de tekrar böyle bir fırsat elinize geçmeyebilir. Bu nedenle BAĞ-KUR Borç Dondurma işlemini yaptıktan sonra artık hiç ödememiş bir şekilde yeniden sigorta primlerinizi ödemeye başlayabilirsiniz.

  İşte bu sayede vatandaşlar BAĞ KUR borçlarından kurtulabilir, kendilerine yeni bir sayfa açabilirler. Başbakan tarafından yapılan en güncel açıklamalara göre de vatandaşlar en kısa zamanda Sosyal Güvenlik Kurumlarına giderek bu işlemleri halletmek için başvuruda bulunabilirler. BAĞ KUR kurumuna gelen vatandaşlarla ilgilenerek geçmişte var olan tüm borçlarını sildirirler. Böylece yeniden primlerini ödemeye başlayarak emekli olma şanslarına yeniden kavuşabilirler. Aşağıda sizler için verdiğimiz bağlantıya tıklayarak sizler de BAĞ-KUR Borç Dondurma için oluşturulan resmi sayfaya ulaşabilirsiniz.

  tıkla sorunu sor

  BAĞ-KUR Borç Dondurma İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.