emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Araç Rehin Sorgulama

Araç Rehin Sorgulama

Trafik işlemlerinde önceden bir bilgi almak için kurumlara gidip gerekirse sıra bekleyerek ulaşabiliyorduk. Bunun için vakit ayırmamız gerekirdi. Ama artık teknolojinin hayatımızdaki yerinin artması ile birlikte işlemlerimizi online olarak gerçekleştirebiliyoruz. Araç rehin sorgulama işlemi de bize internet üzerinden yapılması için olanak sağlanan işlemlerdendir. Araç alım işlemlerinde satıcının ne derece doğru söylediği konusunda içinizde bir kuşku oluşabilir. Bir sorun olmasa bile kişi kendini sağlama alması için araç hakkında araştırma yapması gerekir. Yapılan araştırmalarda güvenilir bir yerden bilgi almak önemli değildir. Araç rehin bilgisi sorgulama işlemi de online olarak olarak gerçekleştirilebilecek araç hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir sorgulama işlemidir. Herhangi bir araç alım işleminiz de aracı almadan önce sorgulama işlemi ile araç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde hem güvenli bir alım yapmış olursunuz hem de karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı önlem almış olursunuz. Araç rehin bilgisi sorgulama işleminizi iki farklı sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Gelir İdare Daire Başkalığı’nın İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden şifresiz olarak gerekli bazı bilgilerin girilmesi ile dilerseniz de E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı devamında her iki sistem üzerinde nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Araç Rehin Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir ?

E-Devlet sistemi ile araç rehin sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek artık çok kolay. İşlem için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer ki şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine gidip başvurmanız gerekir. Başvurduktan sonra 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. İşleminizi için ilk olarak sizler için yazının bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

araç1

Ardından  sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenir. Resimde de belirtiği yerlere bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet1111

İşleminizi bu adımları uygulayarak tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzeriden Araç Rehin Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Araç Rehin Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir ?

İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden araç rehin sorgulama işleminizi yapabilmeniz için hiçbir şifreye ihtiyacınız yoktur. Öncelikle yapmanız gereken aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklamanızdır. Açılan sayfada sorgulama yapılacak olan aracın plakasını giriniz. Devamında sizden plaka özel bir plaka ise belirtmeniz istenir. Ardından T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarasını ve tescil tarihini gösterilen alanlara girmeniz gerekir. Bu işlemlerin sonrasında “tamam” butonuna tıklamanız gerekir.

trafik borc1

Resimde gösterildiği alanlara doğru bilgi girildiğinde sisteme girişinizi tamamlamış olursunuz.

Araç Rehin Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

  1. GÜLÇİN dedi ki:

    MERHABA

    ŞİRKETE AİT ARAÇLARIMIZIN ÜZERİNDE REHİN VARDI KALDIRILDI KALDIRILIP KALDIRIMADIĞINI NASIL ÖĞRENEBİLİRMİYİZ?