• OGS Sorgulama


  Otomatik Geçiş Sistemi yani OGS, köprü ve otoyollardan geçişlerde ücret tahsili için kullanılan sistemlerden bir tanesidir. Günümüze kadar pek çok sistem denenmiş olup trafiği aksatmayan maliyeti en uygun olan sürücüleri zorlamayacak sistemler kullanılmaya çalışmaktadır. Otomatik Geçiş Sistemi de teknolojinin hayatımızdaki yerinin artması ve trafikte bulunan araç yoğunluğu sebebiyle uygulamaya konmuş olan bir sistemdir. Otomatik Geçiş Sistemi için öncelikle anlaşmalı olan bankalara gidip cihaz için ödemede bulunmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizi internet bankacılığı hizmetini kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız elektronik cihazı aracınızın ön camına yapıştırmanız gerekir. OGS gişelerinden geçişleriniz sırasında bu cihazın bağlı olduğu hesap üzerinden geçiş ücreti tahsil edilir. Bu şekilde geçişlerde hem trafik olmaz hem de işlemlerini artık online gerçekleştirebilirsiniz.


  OGS geçişlerinizde önemli olan noktalardan bir tanesi de OGS sorgulama işlemidir. Bu işlem ile OGS’nin bulunduğu yerler de geçiş ihlali yapıp yapmadığınız ve borcunuzun bulunup bulunmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu sistem sayesinde geçişlerde dur kalk yapmak zorunda kalmadan siz geçişinizi gerçekleştirirken bir yandan da tahsil işlemi gerçekleşmiş olur. Otomatik Geçiş Sistemi sorgulama işlemini düzenli olarak gerçekleştirmeniz sistem üzerinde aracınıza kayıtlı borcun kontrolü için önemlidir. Geçişleriniz sırasında yazılan bir ceza dolayısıyla biriken borçlarınızı ödemediğiniz takdirde daha fazla miktarlar ödemek durumunda kalabilirsiniz. Böylesine olumsuz bir durum ile karşılaşmamak adına Otomatik Geçiş Sistemi sorgulama işleminizi düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Yazımızın devamında Otomatik Geçiş Sistemi sorgulama işlemi hakkında nereden ve nasıl yapacağınız konusundaki bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

  OGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sağladığı online hizmet sayesinde artık OGS sorgulama işleminizi birkaç dakikada yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında ise açılan sayfada sadece araç plakasını girmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında “sorgula” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  ogs-geçiş-ihlali

  Bu şekilde OGS sorgulama işleminizi tamamlayarak varsa ceza bilgilerinize erişebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  OGS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet OGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi, sağladığı hizmet ile pek çok kurum ile anlaşmalı bir şekilde sorgulamaları gerçekleştirmemize olanak sağlamaktadır. Devletin birçok kurumunun işlemlerinin anlaşmalı olarak yürütüldüğü bu sistem üzerinden Otomatik Geçiş Sistemi sorgulama işlemini de gerçekleştirilebilmektedir. Otomatik geçiş bilgileri sorgulamasını yapabilmeniz için yazımızın sonuna link eklemiş bulunuyoruz. OGS sorgulama işlemi için öncelikli olarak aşağıda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sizden istenen T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz olacaktır. Eğer ki E-Devlet şifresi sahip değilseniz PTT şubesini ziyaret ederek 2 TL karşılığında şifreyi temin edebilirsiniz. Resimde gösterilen alanlara istenilen bilgileri girerek “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

  e-devlet

  Bu şekilde OGS bilgileri sorgulama işlemini yapacağınız sayfaya gidebilirsiniz.

  E-Devlet OGS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  OGS Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın