• 4C EMEKLİLİK İŞLEMLERİ EVRAK TAKİBİ

  Her birey emekli olduğunda kolay bir hayat geçirebilmek adına belirli bir yaşa kadar çalışır. Emekli olabilmek için de çalıştığı süre boyunca SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi kurumlara prim yatırır. Bu primlerin karşılığı olarak emekli maaşı alır. Ancak kişiler emekli maaşı alabilmek için bazı işlemleri uygulamak zorundadır. Bu işlemler için başvuru yaptıktan sonra işlemlerin ne durumda olduğunu internet üzerinden öğrenebilirsiniz. E-Devlet sayesinde yapacağınız 4C emeklilik işlemleri evrak takibi gayet kolaydır.


  4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

  • 4C emeklilik işlemleri evrak takibi yapabilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek başvuru yapınız. Başvuru yaptıktan sonra sizden işlem ücreti olarak 2 TL istenecektir. İstenen ücreti ödeyiniz ve şifrenizi alınız.
  • Şifrenizi aldıktan sonra 4C emeklilik işlemleri evrak takibi için yazının sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıklayınız. Ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip sisteme giriş yapınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra 4C emeklilik işlemleri evrak takibinizi yapabilirsiniz.

  4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  4C EMEKLİLİK İŞLEMLERİ EVRAK TAKİBİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Yusuf Akar dedi ki:

   15 mart 2017 tarihinde ikramiyemi aldım. İlk maaşımı hangi tarihte alabilirim?

   1. Feramuz ÇELİK dedi ki:

    Emeklilik için Müracaata bulundum henüz bir haber gelmedi Ben Gözlerden rahatsız olduğum için göze iğne yapılmaktadır.. Ben buna yüzde 20 katkı payı ödemekteyim iki göz için yaklaşık 500 tl ödemekteyim ve Maddi olarak mağdur olmaktayım bir an önce emeklilik işlemlerimin halledilmesini talep ediyorum.

  2. ahmet samur dedi ki:

   emeklilik için başvuru formlarını göndermeme rağmen henüz bir bilgi ulaşmadı bana bilgilendirirseniz memnun olurum

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Ahmet Bey resmi kurum olmadığımız için bu konu hakkında SGK ya başvurabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın