Sorgulamalar

4A/4B/4C İLAÇ KULLANIM SÜRESİ SORGULAMA

EDevlet sistemi hayata geçirildiğinden bu yana büyük kolaylıklar sağlamıştır. Bu kolaylıklardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamına giren 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulamadır. Herkes yaşamı boyunca mutlaka ilaç kullanmıştır. Bu ilaçlarında belli bir kullanım süresi vardır. Eğer ilaçlarınızın son kullanım süresini bilmiyorsanız E-Devlet aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Peki nasıl öğreneceksiniz? Cevabı aşağıda.

4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çoğu E-Devlet işlemlerinde olduğu gibi 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama işleminde de E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

 1. İlk olarak yazının sonunda size verilen linke tıklayınız.
 2. Karşınıza gelen sayfada kimlik doğrulamasını yapınız.
 3. Doğrulamadan sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip sisteme giriş yapınız.
 4. Yönlendirildiğiniz sayfada 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Emekli sandığı emeklisiyim.Benim ve bakmakla yükümlü olduğum eşimin ilaç kullanım süresini e-devlet üzerinden aratıtorum. hata veriyor. Verilen hata ” veri tabanı hatası” şeklindedir.
  Bunun düzeltilmesi gerekmektedir.
  Aksi taktirde bir hizmet veriliyormuş gibi boşu boşuna oyalanmamızın bir anlamı yoktur.
  Saygılarımla.

 2. 18 YAŞ ALTI KIZIMIN GERİYE DÖNÜK İLAÇ KULLANIMINA NASIL ULAŞABİLİRİM. E DEVLETTEN 18 YAŞ ALTI KİŞİLERİN BU BİLGİYİ EDİNMESİ ENGELLENMİŞ.

  1. Yazdırabilir Serpil Hanım bu şekilde bir durum var ise, eczaneye dava açabilirsiniz. Başkasının kimliğini vs. görmeden sizin adınıza yazdığı için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu