emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA
30.10.2013

E-Devlet borç sorgulama işlemi internet üzerinden basit bir şekilde yapılmaktadır. Bu sorgulama işlemi ile ”Bağkur Borç Durumu” bilgisine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda size E-Devlet borç sorgulama işleminin nasıl yapılacağını Bağkur borç durumunun ne olduğunu, nasıl sorgulandığını anlatacağız. Vermiş olduğumuz bilgileri dikkatlice okuyunuz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi ve Bağ-Kur Borç Durumu Nedir ?

Bağ-Kur borç durumu, sosyal ve sağlık güvencelerinden faydalanabilmek için ödediğiniz Bağ-Kur primlerinin gecikmesi durumunda oluşan bir borçtur. Zamanında yatırmadığınız primler hayatınızın her anında sizin karşınıza bir zorluk olarak çıkmaya devam edecektir. Özellikle Bağ-Kur gibi kurumların sağlık güvencesinden yararlanabilmek için primlerinizi zamanında yatırmanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki başlıkta ise size E-Devlet borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığını göstereceğiz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle bilmeniz gerekir ki E-Devlet borç sorgulama işlemi internet üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlemi başlatabilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra size yapacağınız işlemleri aşağıda maddelerle sıralayacağız.

  • İlk olarak size vermiş olduğumuz internet adresine giriniz.
  • Kimliğimi şimdi doğrula kısmında kimlik doğrulama işleminizi tamamlayınız.
  • ”E-Devlet şifresi ile giriş” bölümünü tıklayınız.
  • T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Daha sonra sisteme giriş butonuna basınız.

Tüm bu uygulamalardan sonra E-Devlet borç sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Böylece 4B Borç durumu’na ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Yorumlar

  1. nurettin alagöz dedi ki:

    trafik veya herhangi borç