E-Devlet

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-Devlet borç sorgulama işlemi internet üzerinden basit bir şekilde yapılmaktadır. Bu sorgulama işlemi ile ”Bağkur Borç Durumu” bilgisine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda size E-Devlet borç sorgulama işleminin nasıl yapılacağını Bağkur borç durumunun ne olduğunu, nasıl sorgulandığını anlatacağız. Vermiş olduğumuz bilgileri dikkatlice okuyunuz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi ve Bağ-Kur Borç Durumu Nedir ?

Bağ-Kur borç durumu, sosyal ve sağlık güvencelerinden faydalanabilmek için ödediğiniz Bağ-Kur primlerinin gecikmesi durumunda oluşan bir borçtur. Zamanında yatırmadığınız primler hayatınızın her anında sizin karşınıza bir zorluk olarak çıkmaya devam edecektir. Özellikle Bağ-Kur gibi kurumların sağlık güvencesinden yararlanabilmek için primlerinizi zamanında yatırmanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki başlıkta ise size E-Devlet borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığını göstereceğiz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle bilmeniz gerekir ki E-Devlet borç sorgulama işlemi internet üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlemi başlatabilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra size yapacağınız işlemleri aşağıda maddelerle sıralayacağız.

  • İlk olarak size vermiş olduğumuz internet adresine giriniz.
  • Kimliğimi şimdi doğrula kısmında kimlik doğrulama işleminizi tamamlayınız.
  • ”E-Devlet şifresi ile giriş” bölümünü tıklayınız.
  • T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Daha sonra sisteme giriş butonuna basınız.

Tüm bu uygulamalardan sonra E-Devlet borç sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Böylece 4B Borç durumu’na ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu