• İDARİ PARA CEZASI SORGULAMA


  ssk vergi borcu sorgulama

  Yasalar ile belirlenmiş olan kuralların ihlali durumunda kişiler idari para cezası ödemek zorunda kalırlar. Bilerek ve bilmeyerek yapılan ihlaller sonucunda kişiler idari para cezası ödemekle yükümlü hale gelirler. İdari para cezalarına örnek olarak; kapalı alan sigara içen birisine kesilen ceza parasını örnek verebilir. Yasalar ile belirlenmiş olan trafik kuralları ihlalleri sonucunda kesilen cezalarda idari para cezaları arasında yer almaktadır. Kişiler idari para cezası sorgulama işlemi ile haklarında idari ceza olup olmadığını öğrenebilirler.

  İdari para cezası sorgulama işleminizi İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bu borç bilgilendirme sistemi ile idari para cezası sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. İnternet Vergi Dairesinin sunmuş olduğu bu hizmet sadece bilgilendirme amaçlıdır. İşleminizi yaparken bu bilgileri de dikkate almanızı öneririz.

  İdari Para Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  İdari para cezası sorgulama işleminiz için ilk olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sekmede öncelikli olarak 15 haneli T.C. kimlik numaranızı giriniz. Ardından nüfus cüzdanınızın ön tarafında bulunan seri ve no bilgilerini giriniz. Annenizin, babanızın, eşinizin veya çocuğunuzun T.C. kimlik numarasını biliyorsanız butona yazınız. Bilmiyorsanız diğer butonu seçerek annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harfini giriniz. Resimde yer alan güvenlik kodunu yazınız. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “TAMAM” butonuna tıklayınız. İdari para cezası sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız. Bu işleminizin sonucunda hakkınızda idari ceza olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  İdari Para Cezası Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  İDARİ PARA CEZASI SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ferit dedi ki:

   kapalı alanda sigara içme zezası e devleete gözükürmü ödenebilirmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sigara içme idari para cezası ödeme yeri sigara içme cezası tutanağı üzerinde mevcuttur. Sigara içme idari para cezası Mal Müdürlüklerine ödenir. Tutanak yoksa E devletten görebilirsiniz https://www.turkiye.gov.tr/kugm-ceza-sorgulama linkinden sorgulayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.