Emekli Sandığı

EMEKLİ SANDIĞI EVRAK TAKİBİ

Belirli bir süre çalışan ve yaşını dolduran herkes emekli olmayı bekler. Fakat ülkemizde emekli olabilmek için belirli kurumlara prim ödememiz gerekmektedir. SSK, Bağ- Kur, Emekli Sandığı gibi kurumlara prim ödedikten sonra emekli olabilme şansımız doğar. Emekli maaşınızı ancak bu sayede almaya başlarsınız.


Emekli olabilmeniz ve daha doğrusu emekli maaşınızı almak için bir takım işlemler yapmanız gerekecektir. Bu işlemleri E-Devlet sistemi üzerinden rahatça yapmanız mümkündür. Devletin oluşturduğu bu site, sizi uzun kuyruklar beklemekten ve boşa para ödemekten kurtaracaktır. Emekli Sandığı evrak takibi işleminizi de bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Evrak Takibi İşlemi İçin Gereken Bilgiler

Bu başlık altında size Emekli Sandığı evrak takibinin nasıl yapılması gerektiğini anlatacağız. Emekli Sandığı evrak takibi için ilk önce bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunun. Bu işlem bedeli olarak sizden 2 TL civarında bir ücret istenecektir. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra Emekli Sandığı evrak takibi işleminizi başlatabilirsiniz.

İlk olarak size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulama kısmında kimliğinizi doğrulayınız. Sonra E-Devlet şifresi seçeneğine basınız. Açılan yeni sayfada T.C kimlik numarası ve aldığınız şifreyle şifre bölümlerini doldurunuz. Ardından gönder butonuna basınız.

Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptığınız taktirde Emekli Sandığı evrak takibi işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Emekli Sandığı Evrak Takibi işlemi İçin TIKLAYINIZ !

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Mehmet hakan OĞUZ

  3.02.2020 Pzt 17:40
  Evrak Bilgileri
  Sicil No Adı Soyadı Evrak Tarihi Geldiği Yer Varide Tarihi Evrak Türü Evrak Açıklama Detaylar
  68…… M HAKAN OĞUZ BURSA 9542187 03/02/2020 TAHSIS Detay
  Emeklı sıcıl nosu nu 68112050 olarak yollamısım 6……… imiş gerekli düzeltmenın yapılmasını saygılarımla,
  Arz ederim.

  1. Merhaba,

   Tc numaranızla emekli sicil numaranıza ulaşılır. Bir sorun çıkmaz.

 2. Merhabalar saygılarımı sunarak bir sorum olacak ben 27/07/2018 de emekli sandığından emekli oldum 28.2 ay üzerinden 21 yıl üzerinden tazminatını aldım geriye kalan surenin tazminatını almadım onun için gereken yerlere dilekçeyi yazdım bu surede köy hizmetlerinde ve il Özel idarede çalıştım pirim olarak sayıldı ama tazmınatım verilmedi e devletten bakıyorum evrak şuraya sevk edildi buraya sevk edildi en son bugün dul ve yetim aylıkları servisine sevk edildi benim tek ricam bu tazminatımın
  verilmesi konusunda yardımlarınızı rica ediyorum iyi çalışmalarını diliyorum

  1. Merhaba,

   Biz site olarak konular hakkında bilgilendirme yazısı yayınlıyoruz. Kurum ksistemine müdahele etme veya sistemi görüntüleme yetkimiz bulunmuyor. İşlemin sonuçlandırılmasını beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

  2. Aynı durumda bende beklemekteyim sonuç hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum saygılar sunarım

 3. 2017yılı Mart ayında Diyet taşra teşkilatından emekli oldum, emeklilik kimlik kartım gelmedi neyapabilirim

 4. 12.07.2018 günü sgk nın yazısına binayen dilekcemi kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığı ankara adresine iadeli taahhütlü posta ile yolladım. E devlet üzerinden 24.07.2018 tarihinden evragim görünüyor üzerine dokununca bu nolu evrak görünmüyor mesajı alıyorum ne maaş nede başka bir şey yok görünüyor benden 15 gün sonra evragini veren arkadaşın bilgileri ektedir devlet ten görünüyor yaşı bekleyip dilekçeyi verdim acaba bununla alakalimi ankara telefonlarını acmiyorlar bilgi alacak başka bir yer yokmu acaba

 5. emekli oldum fakat hesaplamada yanlişlık var.1992 nısan da emekli sandıgı 2018 subata emekli oldum..1986 temmuz ssk sıgorta başlangıcı 1991 arailkda bıtiş toplam 1398 gun.20 ay askerlik borclandım. 600 gun ask. borclanması yaptım.fakat toplam 27 yıldan benım emeli hesabı yapılmiş. sgk gun prim hesablanmamiş galiba benmi yanliş hesblama yapıyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız memum olurum.bılgılerınıze arz ederim.

 6. emekli hizmetleri genel müdürlüğünden çeyiz parası talep ettim 4c emekli maaşı almaktaydım 1 ay oldu haber yok
  ne zaman haber gelir veya nereye sormalıyım telefonla ulaşamıyorum
  yardımcı olabilir mmisiniz

 7. Temmuz 2014 yılında 30 yıl üzeri çalışıpta emekli ikramiyesini 30 yıl üzerinden alan emekli öğretmen,
  Yeni çıkan yasa ile kalan iki yılın emekli ikramiyesini almak için ne yapması, nereye ve ne zaman müracaat etmesi gerekir.
  İlginize teşekkür ederim.

  1. Emekli Sandığı için çalıştığınız kuruma dilekçe vererek başvurunuz

 8. Nevzat ERTEKİN
  Temmuz 2013 Yılında 38 yıl 7 ay üzerinden emekli oldum.ikramiyemi de
  30 yıl üzerinden aldım.18.01.2017 tarihli ve 6670 sayılı kanuna göre ödenmeyen
  8 yıl 7 aylık ikramiyemin ödenmesi 01.02.2017 tarihinde sayılı
  Gönderi Kodu ileSGK Emeklilik Hiizmetleri Genel Müdürlüğüe gönderdiğim halde müsbet veya menfi bir cevap alamadım. Bu sebeple ödenmeyen 8 yıl 7 aylık emekli ikramiyesi konusunda ne gibi işlem yapmam gerektiği konusunda bilgilendirirseniz memnun kalırım. Saygılarımla,

 9. 14460651196 nolu krgoile dilekçe gönderdim 27.06.2016 saat metleri
  saat 09.21 de EmeklliHizmetlerine teslim edilmiştir.Bu gne kadar.Konu ilgili Müspet veya Menfi cfvap alamadım.İlginize teşekkür
  eder,m.

  1. İlgili SGK müdürlüğüne iletişim bilgilerinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu