• EMEKLİ SANDIĞI EVRAK TAKİBİ

  Belirli bir süre çalışan ve yaşını dolduran herkes emekli olmayı bekler. Fakat ülkemizde emekli olabilmek için belirli kurumlara prim ödememiz gerekmektedir. SSK, Bağ- Kur, Emekli Sandığı gibi kurumlara prim ödedikten sonra emekli olabilme şansımız doğar. Emekli maaşınızı ancak bu sayede almaya başlarsınız.


  Emekli olabilmeniz ve daha doğrusu emekli maaşınızı almak için bir takım işlemler yapmanız gerekecektir. Bu işlemleri E-Devlet sistemi üzerinden rahatça yapmanız mümkündür. Devletin oluşturduğu bu site, sizi uzun kuyruklar beklemekten ve boşa para ödemekten kurtaracaktır. Emekli Sandığı evrak takibi işleminizi de bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

  Emekli Sandığı Evrak Takibi İşlemi İçin Gereken Bilgiler

  Bu başlık altında size Emekli Sandığı evrak takibinin nasıl yapılması gerektiğini anlatacağız. Emekli Sandığı evrak takibi için ilk önce bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunun. Bu işlem bedeli olarak sizden 2 TL civarında bir ücret istenecektir. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra Emekli Sandığı evrak takibi işleminizi başlatabilirsiniz.

  İlk olarak size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulama kısmında kimliğinizi doğrulayınız. Sonra E-Devlet şifresi seçeneğine basınız. Açılan yeni sayfada T.C kimlik numarası ve aldığınız şifreyle şifre bölümlerini doldurunuz. Ardından gönder butonuna basınız.

  Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptığınız taktirde Emekli Sandığı evrak takibi işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Emekli Sandığı Evrak Takibi işlemi İçin TIKLAYINIZ !  tıkla sorunu sor

  EMEKLİ SANDIĞI EVRAK TAKİBİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Dursun Ali Bektaş dedi ki:

   Merhabalar saygılarımı sunarak bir sorum olacak ben 27/07/2018 de emekli sandığından emekli oldum 28.2 ay üzerinden 21 yıl üzerinden tazminatını aldım geriye kalan surenin tazminatını almadım onun için gereken yerlere dilekçeyi yazdım bu surede köy hizmetlerinde ve il Özel idarede çalıştım pirim olarak sayıldı ama tazmınatım verilmedi e devletten bakıyorum evrak şuraya sevk edildi buraya sevk edildi en son bugün dul ve yetim aylıkları servisine sevk edildi benim tek ricam bu tazminatımın
   verilmesi konusunda yardımlarınızı rica ediyorum iyi çalışmalarını diliyorum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Biz site olarak konular hakkında bilgilendirme yazısı yayınlıyoruz. Kurum ksistemine müdahele etme veya sistemi görüntüleme yetkimiz bulunmuyor. İşlemin sonuçlandırılmasını beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

  2. Mustafa kol dedi ki:

   2017yılı Mart ayında Diyet taşra teşkilatından emekli oldum, emeklilik kimlik kartım gelmedi neyapabilirim

  3. Hakan üstün dedi ki:

   12.07.2018 günü sgk nın yazısına binayen dilekcemi kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığı ankara adresine iadeli taahhütlü posta ile yolladım. E devlet üzerinden 24.07.2018 tarihinden evragim görünüyor üzerine dokununca bu nolu evrak görünmüyor mesajı alıyorum ne maaş nede başka bir şey yok görünüyor benden 15 gün sonra evragini veren arkadaşın bilgileri ektedir devlet ten görünüyor yaşı bekleyip dilekçeyi verdim acaba bununla alakalimi ankara telefonlarını acmiyorlar bilgi alacak başka bir yer yokmu acaba

  4. İsmail dedi ki:

   4 C maaş bilgilerini sorgulama

  5. abdullah gül dedi ki:

   emekli oldum fakat hesaplamada yanlişlık var.1992 nısan da emekli sandıgı 2018 subata emekli oldum..1986 temmuz ssk sıgorta başlangıcı 1991 arailkda bıtiş toplam 1398 gun.20 ay askerlik borclandım. 600 gun ask. borclanması yaptım.fakat toplam 27 yıldan benım emeli hesabı yapılmiş. sgk gun prim hesablanmamiş galiba benmi yanliş hesblama yapıyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız memum olurum.bılgılerınıze arz ederim.

  6. Esen Semiz dedi ki:

   emekli hizmetleri genel müdürlüğünden çeyiz parası talep ettim 4c emekli maaşı almaktaydım 1 ay oldu haber yok
   ne zaman haber gelir veya nereye sormalıyım telefonla ulaşamıyorum
   yardımcı olabilir mmisiniz

  7. mustafa öztürk dedi ki:

   Temmuz 2014 yılında 30 yıl üzeri çalışıpta emekli ikramiyesini 30 yıl üzerinden alan emekli öğretmen,
   Yeni çıkan yasa ile kalan iki yılın emekli ikramiyesini almak için ne yapması, nereye ve ne zaman müracaat etmesi gerekir.
   İlginize teşekkür ederim.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Emekli Sandığı için çalıştığınız kuruma dilekçe vererek başvurunuz

  8. Nevzat ERTEKİN dedi ki:

   Nevzat ERTEKİN
   Temmuz 2013 Yılında 38 yıl 7 ay üzerinden emekli oldum.ikramiyemi de
   30 yıl üzerinden aldım.18.01.2017 tarihli ve 6670 sayılı kanuna göre ödenmeyen
   8 yıl 7 aylık ikramiyemin ödenmesi 01.02.2017 tarihinde sayılı
   Gönderi Kodu ileSGK Emeklilik Hiizmetleri Genel Müdürlüğüe gönderdiğim halde müsbet veya menfi bir cevap alamadım. Bu sebeple ödenmeyen 8 yıl 7 aylık emekli ikramiyesi konusunda ne gibi işlem yapmam gerektiği konusunda bilgilendirirseniz memnun kalırım. Saygılarımla,

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Lütfen takip için ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  9. Hüseyin Özgür dedi ki:

   14460651196 nolu krgoile dilekçe gönderdim 27.06.2016 saat metleri
   saat 09.21 de EmeklliHizmetlerine teslim edilmiştir.Bu gne kadar.Konu ilgili Müspet veya Menfi cfvap alamadım.İlginize teşekkür
   eder,m.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili SGK müdürlüğüne iletişim bilgilerinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın