emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

27 – 28 Haziran Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak!

27 – 28 Haziran Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak!
24.06.2020

27 – 28 Haziran Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak! Türkiye ve dünya genelinde yaşanan korona virüsü salgını nedeni ile birlikte pek çok işlem ertelenmiş bulunmaktadır. Ülke genelinde ilk olarak geçtiğimiz hafta yapılan LGS sınavı ve ardından da bu hafta sonu yapılacak olan YKS sınavı için sınav saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıklanmış bulunuyor. Korona virüsü nedeniyle sınavların nasıl ve ne şekilde yapılacağı olukça merak ediliyordu. Alınan karar sonucunda geçtiğimiz hafta sonu yapılan LGS sınav saatlerinde geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı uygulanmış bulunmaktadır.

Bu hafta sonu 27 Haziran 2020 Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günlerinde yapılacak olan YKS sınav saatlerinde uygulanmak üzere sokağa çıkma yasağı getirilmiş bulunuyor. Korona virüsü salgınının patlak vermesinin ardından oldukça etkilenen öğrenciler,  virüs salgını nedeniyle sınavlara evden uzaktan eğitime geçerek hazırlanmış bulunuyorlar. Bu yılki sınavlarda korona virüsü dolayısıyla yeni belirlenmiş kurallar çerçevesinde yapılmaya başlanmış bulunuyor. Alınan kararlar doğrultusunda geçtiğimiz hafta Cumartesi günü gerçekleştirilen LGS sınavı esnasında kısıtlı olarak sokağa çıkma yasağı uygulanmış bulunuyor. Yine bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan YKS sınavında da Cumartesi ve Pazar günleri kısıtlı olarak sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.

İçişleri Bakanlığı 81 İle Genelge Gönderdi!

İçişleri Bakanlığı 81 İle Genelge Gönderdi! 27 Haziran 2020 Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günlerinde gerçekleştirilecek olan YKS sınavı için alınan karar doğrultusunda kısıtlı olarak sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliklerine gönderilen genelgede uygulanacak olan kısıtlı sokağa çıkma yasağının saatleri de yer almaktadır.  Bu kapsamda YKS sınavı öncesinde ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsun bir şekilde geçmesini sağlamak adına kısıtlamanın uygulanacağı saatler şu şekilde olmaktadır. Kısıtlı olarak uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı saatleri 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat; 09.30 – 15.00 arasında, 28 Haziran 2020 Pazar günü saat; 09.30 – 18.30 saatleri arasında belirtilen istisnalar dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.

27 Haziran 2020 Cumartesi günü YKS sınavının ilk oturumu saat; 10.15’te başlayacak ve 13.00’da tamamlanacaktır. 28 Haziran 2020 Pazar günü YKS sınavının ikinci oturumu saat; 10.15’te başlayacak ve 13.15’te tamamlanacaktır. Yine 28 Haziran 2020 Pazar günü YKS sınavının üçüncü oturumu saat; 15.45’te başlayacak ve 17.45’te tamamlanacaktır. Uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması sınav öncesi ve sonrasında oluşabilecek olan yoğunluğu ve bulaş riskini azaltmak için gerçekleştirilmektedir.

Kurban Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün Tatil Olacak?

Şehirlerarası Otobüs Yolculuğu İçin Yeni Dönem Başladı!

Bakan Selçuk’tan İstihdam Kalkanı Paket Açıklaması Geldi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.