ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

65 Yaş ve Üstü Vatandaşın Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor!

65 Yaş ve Üstü Vatandaşın Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor!
25.04.2020

65 Yaş ve Üstü Vatandaşın Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor! Ülke genelinde korona virüsü nedeni ile 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı uygulanması kararı alınmıştı. Gelen son dakika bilgisine göre 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağında esneklik uygulanacağı belirtilmektedir. Buna göre 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı uygulandığı hafta sonlarında günde 3 saat süre ile izin çıkabileceği belirtilmektedir. Böylece 65 yaş ve üstü vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına uyum sağlayarak yürüyüş yapabilmelerinin önü açılıyor.

Gelen bilgiler doğrultusunda hükümet korona virüsü salgını ile ilgili olarak alınan bazı kararları gözden geçirmeye devam ediyor. Gerçekleştirilen toplantılar sonucunda korona virüsü ile yapılan mücadele gözden geçirilmiş ve değerlendirilmesi ele alınmış bulunmaktadır. Yapılan değerlendirme sonucunda da 65 yaş ve üstü için verilen sokağa çıkma yasağı ilk kararlardan birisi olmaktadır. Bu kapsamda 65 yaş ve üstü vatandaşlar için evde kalmanın vermiş olduğu psikolojik baskıyı azaltmak adına yöntem geliştirmeyi amaçlamaktadırlar. Konu ile ilgili olarak da kamuoyu tarafından oluşturulan talepler doğrultusunda 65 yaş ve üstü vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma yasağında hafta sonlarında izin verilmesi planlanmaktadır.

Denetimli Sokağa Çıkma İzni Uygulanacak!

Denetimli Sokağa Çıkma İzni Uygulanacak! Gelen haber doğrultusunda 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma izni hafta sonları olarak 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için günde 3 saat olarak uygulanacak. Belirtilen plan çerçevesinde sokağa çıkma yasağının günde 3 saat olması, maske takılması ve sosyal mesafenin korunması şartı ile hayata geçirilmesi beklenmektedir. Belirtilen kararın ise 21 Mart 2020 tarihinden itibaren sokağa çıkamayan toplamda 7,5 milyon vatandaşımızı ilgilendirmektedir.

Diğer yandan da Ramazan Ayı içerisinde ve özellikle de iftar saatinden sonra şehir genelinde kalabalıkların oluşmasını önlemek için talimat verilmiş durumda. Buna göre her vali kendi ilinde kalabalık oluşma ihtimali olan meydan ve cadde gibi yerleri gerekli olması ile birlikte trafiğe kapatabilecek. İftar sonrasında insanların belirli merkezlerde kalabalık oluşturulmasına izin verilmeyecektir. Gerçekleştirilen toplantı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu konuşmaları gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Türkiye’nin korona virüsü nedeni ile sıkı denetimler ve tedbirlerin alınmasının ardından ramazandan sonra biraz olsun rahatlamaya gideceğini belirtti. Fakat Bakan Koca rahatlamanın daha fazla olabileceği zamanın ise Haziran ayı ortasında görüleceğini de belirtmiş bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.