ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Şehirlerarası Otobüs Yolculuğu İçin Yeni Dönem Başladı!

Şehirlerarası Otobüs Yolculuğu İçin Yeni Dönem Başladı!
23.06.2020

Şehirlerarası Otobüs Yolculuğu İçin Yeni Dönem Başladı! Bakanlık tarafından iletilen habere göre şehirlerarası otobüs yolculuğunda önemli karar alınmış bulunuyor. Bakanlık tarafından son dakika gelişmesi olarak duyurulan haberde alınan karar Resmi Gazete’de yayımlanarak uygulanmaya başlanmış bulunuyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, karayolu taşıma yönetmeliğine yönelik olarak alınan pek çok yani kararlar yayımlanmış bulunuyor. Alınan kararlar 23 Haziran 2020 Salı günü Resmi Gazete’de yayımlanarak yönetmelik değişikliği uygulanmaya başlanmış bulunuyor.

Değişikliğe giderek uygulanmaya başlanan yönetmelik değişikliği, korona virüsü mücadelesi ve normalleşme kapsamında yolculara sıcak ikram yapılmamamsı ve ikram edilen yiyecek ve içeceklerin ambalajlı olma şartı getirilmiş bulunuyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, ülke olarak korona virüsü ile verdiğimiz mücadelede oldukça başarılı bir performans sergilediğimizi belirtmiş bulunmaktadır. Ayrıca Bakanlık olarak da tedbirlerin her koşulda elden bırakmadan devam ettiğini belirtmektedir. Diğer yandan karayollarında taşımacılık hizmeti veren firmaları içinde desteklerinin devam ettiğini belirtmektedir. Yayımlanan yönetmelik içeriğine göre de karayollarında faaliyet gösteren taşımacıların yetki belgelerinin ilk yenileme sürecinde ücretsiz olarak 6 ay süre ile uzattıklarını belirtmiş bulunuyor.

Yolcu Taşımacılığında Verilen İkramlar Ambalajlı Olacak!

Yolcu Taşımacılığında Verilen İkramlar Ambalajlı Olacak! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açıklanan yönetmelik değişikliğine göre otobüslerde yolculuk yapan yolculara verilen yiyecek ve içeceklerin muhakkak ambalajlı olması gerekmektedir. Bakan Karaismailoğlu, otobüslerdeki ikramların gıda mevzuatına uygun olması, ikram süreçlerinin de Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından belirtilen yönergelere tam uyum sağlanması konusunda hassasiyet uyguladıklarını belirtmiş bulunmaktadır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı açıklamasında alınan tüm tedbirlerin yolcuların ve işletmelerin sağlığı için yaptıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ında belirttiği gibi temizlik, maske ve mesafe kurallarına tam uyum sağlamak, salgın ile mücadelenin başarısını arttıracağını belirtmiş bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.