emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bakan Selçuk Açıkladı, 11 Adet İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Alındı!

Bakan Selçuk Açıkladı, 11 Adet İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Alındı!
09.05.2020

Bakan Selçuk Açıkladı, 11 Adet İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Alındı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt yaptığı son dakika açıklamasında 11 adet ilacın daha geri ödeme listesine alındığını açıklamış bulunmaktadır. Bakan Selçuk yaptığı açıklamasında 7 adet ilaç çeşidinin kanser tedavisinde, 4 adet ilaç çeşidinin de MS tedavisinde kullanılmak üzere toplam 11 adet ilacın SGK geri ödeme listesine alındığını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geri ödeme listesine alınan ilaçlar için ayrıntılı olarak şunları ifade etmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, SUT’da yapılan düzenleme sonucunda 4 adet meme kanseri, 2 adet hematolojik kanser, 4 adet Multipl Skleroz(MS) ve 1 adet de lösemi tedavisinde kullanılmak sureti ile toplam 11 adet ilaç daha geri ödeme listesine alınmış bulunmaktadır. Bu şekilde geri ödeme listesine alınan bu güne kadar ki toplam ilaç sayısı 8 bin 603 adete ulaşmış bulunmaktadır.

Bakan Selçuk, Covid-19 Tanı Testleri Ek Tebliğe Tanımlandı!

Bakan Selçuk, Covid-19 Tanı Testleri Ek Tebliğe Tanımlandı! Bakan Selçuk ayrıca korona virüsü ile ilgili olarak da şunları ifade etmiş bulunmaktadır. Paydaşlarımızla birçok alanda tedbirler aldıklarını ve sigortalılarımız için sağlık hizmeti sunucularımıza destek veren düzenlemeler yaparak hayata geçirmeye devam ettiklerini belirtti. Bakan Selçuk, yapılan açıklama kapsamında sağlık hizmeti sunucularının verdiği sağlık hizmetleri ile birlikte faturalandırılabilecek olan Covid-19 tanı testlerinin ek tebliğe tanımlandığını belirtmiş bulunmaktadır.

Bakan Selçuk, açıklamasına şu şekilde devam etmiş bulunmaktadır. Antijen testi, antikor testi, PCR testi ve izolasyon testi için yeni işlem kodları belirlenmiş bulunmaktadır. Buna göre immün plazma tedavisinde yer almakta olan ‘viral inaktivasyon işlemi’ adı altında yeni işlem kodu tanımlanmış bulunmaktadır. Bu şekilde tedavi esnasında plazma içeriğindeki enfeksiyonlar yok edilerek tedavinin başarısına katkı sağlanmış olmaktadır.

Koronavirüsü Musluk Suyunda Var mı? Tarım Bakanlığı Açıkladı!

İçişleri Bakanlığı Tarafından Ticari Taksilere Yönelik Yeni Genelge Gönderildi!

Son Dakika Gelişmesi 32 Adet İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Eklendi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.