emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2022 Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

2022 Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler
20.05.2022

İnternetten anket doldurarak para kazanmak için uzun yıllardır hizmet veren güvenilir siteler, Türk Lirası (TL) ya da döviz cinsinden kazanç elde edilmesini sağlıyor. Basit bir üyelik oluşturulması ile başlayan bu sürecin devamında reklam izleyerek anket doldurmak gibi yapılacak basit işlemler ile ayda birkaç bin TL ya da dolar kazanılabilmektedir.

Anket doldur par kazan sisteminde güvenilirlik önemlidir. Emeklerin boşa gitmemesi adına yazımızda her birisi tek tek denenmiş, yasal ve güvenilir anket doldurarak para kazandıran güncel siteler seçilerek sizlerle paylaşıldı. Paylaşılan en güvenilir 20 anket sitesine güvenle üye olabilir, sadece birkaç saatlik çalışma ile para çekme sınırlarına ulaşarak ödeme almayı başarabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanabileceğiniz Güvenilir Siteler

İnternet üzerinden anket doldurarak hızlı ve kolay bir şekilde para kazanabileceğiniz bir çok internet sitesi bulunmaktadır.

Anket doldurarak para kazanacağınız 20 internet sitesi;

 • OnePoll
 • Toluna
 • Ipsos
 • Google
 • Valued Opinions
 • Swagbucks
 • Fikir Pazarı
 • LifePoints
 • Panel Opinion
 • YouGov
 • Napolyon
 • Myiyo
 • Surveybods
 • iPoll
 • MarketAgent
 • Opinion Outpost
 • PanelBase
 • MindMover
 • The OpinionPanel Community
 • Mobrog

OnePoll

OnePoll kısa ve hızlı tamamlanan anketleri ile tanınan güvenilir bir sitedir. Anket başına dolar cinsinden para kazanabileceğiniz OnePoll’da sadece 3 dakikada bir anketi tamamlayarak ödüle hak kazanabilirsiniz. OnePoll, pek çok anket sitesi gibi minimum para çekme prosedürü uygular. Bakiyeniz 40 dolara ulaştığında PayPall üzerinden ödeme alabilirsiniz.

OnePoll, Pazar araştırması ve halkla ilişkiler konusunda üyelerinin bilgisine başvuran güvenilir bir sitedir. Site, ABD ve İngiltere merkezli faaliyet gösterir. Anket doldurarak para kazanmak için veri toplamak için üyelerine başvuran ve üyelerinin görüşlerine ödeme yapan OnePoll’u tercih edebilirsiniz.

Toluna

Toluna büyük şirketlerin piyasa araştırması yaptırmak ve kullanıcı geri dönüşleri hakkında bilgi almak istedikleri veri temin sitesidir. 2000 yılında Fransa’da kurulan şirket, kurulduğu tarihten bugüne şirketlerden gelen talepler doğrultusunda anket üretir ve marka ile müşterisi arasındaki ilişkilere yönelik veri temin eder. Veri tedariki için üyelerine başvuran şirketin 68’den fazla ülkede on milyonlarca aktif üyesi olduğunu belirtmek isteriz.

Toluna’da Türkçe dil desteği bulur. Bu nedenle kendi dilinizde sadece 15 dakika süren anketleri tamamlayarak anket başına kazanç elde edebilirsiniz. Doldurulan anketlere 2 bin ila 50 bin arasında puan uygulanmaktadır. Ödülü çekebilmek için minimum 30 bin puana ulaşılması gereklidir. 80 bin puan 15 dolara karşılık gelir. Yaklaşık 4 ile 6 saatlik çalışma ile Tolun’da anket doldurarak dolar cinsinden para kazanabilirsiniz.

Ipsos

Ipsos dünyanın en büyük anket tabanlı Pazar araştırma şirketleri başında gelir. Ücretsiz üye olunarak doldurulan anket başına 1 dolar kazanılabilen Ipsos’ta, elde edilen kazançlar hediye kuponu olarak tanımlanmaktadır. Üstelik şirketçe destek verilen diller arasında Türkçe de bulunmakta, anket doldurmak için yabancı dil bilgisi gerekmemektedir.

Fransa merkezli bu anket şirketi en güvenilir internet siteleri arasında yer alırken, kimi kullanıcılar için nakit yerine hediye puanı tanımlanması dezavantaj olarak değerlendirilir. Her ne kadar nakit hediye sunmasa da zengin ürün seçeneğinin yer aldığı IPSOS Hediye Kataloğu içerisinde Türkiye’den Boyner ve Carrefour gibi alışveriş yapılabilecek markalar yer alır.

Google

Google Play Store uygulaması üzerinden yapılan alışverişlere yönelik veri toplamak adına ödüllü anketler düzenlemektedir. Google LLC tarafından geliştirilen “Google Ödüllü Anketler” uygulaması cep telefonuna indirilerek kolayca kullanılabilmektedir.

Anketlerin en dikkat çekici yanı, kişisel bilgilerin kullanımına gerek duyulmamasıdır. Google tarafından yayınlanan ödüllü anketlere uygulama üzerinden erişerek dilediğiniz soruları yanıtlayabilir, verdiğiniz yanıtlar karşılığında nakit ya da uygulama içi kredi gibi ödüllerden yararlanabilirsiniz.

Google anketlerinin olumsuz yanı ise Türkiye için çok az sayıda anketin yayınlanmasıdır. Bu nedenle uygulama büyük eleştiri alırken, pek çok kullanıcı geri dönüşünde bakiye biriktirmek için verilen sayının yetersizliğinden bahsedilir.

Valued Opinions

Valued Opinions, Research Now firmasının bir iştirakidir. Oldukça büyük bir Pazar araştırma pasta payını elinde bulunduran şirket, edindiği veriler için siteye üye olan kullanıcılara başvurur. Valued Opinions’a üyelik ücretsiz ve üyelik esnasında profilinde demografik özellikler gibi anketler için önemli detay bilgileri paylaşan üyelere ek ödüller verilmektedir.

Anket başına 1 ila 2 dolar gibi değişen ücretlerin sunulduğu Valued Opinions’ta, minimum para çekme limiti 10 dolardır. Tıpkı Ipsos’ta olduğu gibi Valued Opinions da nakit para yerine alışverişte kullanılabilecek hediye kuponu tanımlayarak ödeme yapılmasını benimsemektedir. Türkçe dil desteği ile kayıt olabildiğiniz ve Türkçe anketler doldurarak kazanç elde edebildiğiniz güvenilir anket sitesinden kazandığınız kuponları TeknoSA, Carrefour ve CY.SEND gibi markalarda kullanabilirsiniz.

Swagbucks

Swagbucks anket doldurmanın yanında video izlenerek kazanç elde edilebilen güvenilir platformlar başında gelir. Bugüne kadar dünyanın farklı noktalarında 600 milyon doları aşan ödül dağıtan Swagbuck, ödüllendirmede müşteri seçimlerine göre dağıtım gerçekleştirir. Swagbucks’a üye olarak katılım gösterdiğinizde doldurduğunuz anket ya da izlediğiniz video karşılığını para, hediye çeki ya da kupon olarak tahsil edebilirsiniz.

Swagbucks, kullanıcının bakiyesini tanımlarken Swagbucks puan (SB) cinsinden tarife uygular. Örneğin anket başına 30 ila 150 SB arasında değişen puan alırsınız. 100 SB ortalama 1 dolara karşılık gelir. Bir anket için 10 ila 15 dakika zaman ayırmanız yeterlidir.

Fikir Pazarı

Fikir Pazarı 2013 yılından bugüne Türkiye pazarında aktif olarak faaliyet sürdüren dünya çapında güvenilir bir oluşumdur. Survey Sampling tarafından kurulan ve 2018 yılında Research Now ile birleşmesi ardından güçlenen Fikir Pazarı, anket doldurarak kazanç elde edilebilen en güvenilir siteler arasında yer alır.

Fikir Pazarı pek çok site gibi alışverişlerde kullanılabilecek kupon ile ödeme yapmaktadır. Aldığınız çekler ile CarreFourSA, DeFacto ve TeknoSA gibi mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Fikir Pazarı, üyelerinin ilgi alanına yönelik anket göndermektedir. Kazancınızı maksimize etmek için profilinizi doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurmak sizi öne çıkartacaktır.

LifePoints

LifePoints 70 farklı ülkede faaliyet gösteren ve anket başına ortalama 1 dolar ile üyelerini ödüllendiren Kanada merkezli güvenilir sitelerdendir. 2016 yılında Lightspeed tarafından kurulan ve kısa sürede dünya genelinde 5 milyondan fazla üyeye ulaşan LifePoints, minimum 5 dolar bakiye birikmesi halinde alışverişte kullanılabilecek kupon cinsinden dağıtmaktadır. LifePoints kazançları Boyner ve IKEA gibi mağazalarda kullanılabilir.

LifePoints, rakiplerinin aksine daha bilgilendirme odaklı politika izlemektedir. Düzenli olarak yeni anket türleri gönderilmekte ve bu anketlerle ilgili üyeler bilgilendirilmektedir. Kimi zaman bilgilendirmeler hakkında şikayetler ile karşılaşılsa da bu bilgilendirmeler sayesinde anket doldurma sürenizin 10 dakikaya kadar düştüğünü bilmek içinizi rahatlatacaktır.

Panel Opinion

Panel Opinion doldurulan anket başına Avro cinsinden kullanıcıların ödüllendirildiği güvenilir bir anket sistemi sunar. Üyelik usulü çalışmaya başlayabileceğiniz Panel Opinion’da, bir anket başına 1 Avroya kadar ödeme alınabilmektedir.

Panel Opinion anketleri genellikle 10 ila 15 dakikalık sürelerde tamamlanmaktadır. Anket başına biriken 1 Avro tutarlar ile 10 Avro rakamına ulaştığınızda para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Platformda ilk para çekme işlemi için ortalama iki saat gibi bir çalışma yeterli olacaktır.

YouGov

YouGov politika, ticari ürünler ve kamu işleri gibi alanlarda üyelerinin fikrini danışan güvenilir anket sitesidir. Üyelerin ilgilendikleri konulara odaklanarak sipariş gönderen YouGov, sosyal konular üzerine yoğunlaştığı için daha nokta atışı çalışmaya özen gösterir.

YouGov yaklaşımı nedeniyle diğer platformlara nazaran daha az sipariş gönderilse de sipariş karşılığı daha yüksektir. Bir anket için yarım saatinizi ayırmanız gereken YouGov’da, size haftada iki ya da üç adet anket gönderilir. Anket başına ortalama 3 dolar ücret tanımlanırken, bakiyeniz 50 dolara ulaştığında kazancınızı çekebilirsiniz.

Napolyon

Napolyon Türkiye’de ilk anket siteleri arasında yer alan “Süper Teklif” isimli sitenin isim değiştirmiş halidir. 2004 yılında ismini Napolyon olarak değiştiren bu sitenin merkezi Türkiye’dir. Minimum 100 TL bakiye çekme şartı bulunan Napolyon, ödemelere gösterdiği hassasiyet nedeniyle anket doldurarak para kazandıran güncel siteler arasında en güvenilirler arasında rahatlıkla gösterilebilir.

Napolyon’a getirilen en büyük eleştiri, anket başına tanımlanan düşük ücretlerdir. Sipariş özelinde değişen tutarlar ile 100 TL bakiyeyi toplamak birkaç gününüzü alabilir. Ama anketlerin yanında daha fazla kazanmak için size sunulan bilgi yarışmaları ve mini anketlere katılarak 100 TL bakiyeye çok daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Myiyo

Myiyo dolar bazlı kazanç elde edebileceğiniz anket sitesidir. En iyi doldur kazan anket siteleri arasında gösterilen Myiyo, basit bir üyelik süreci ile size kazandırmaya başlar. Anket başına ortalama 1 dolar gibi bir ücret tarifesi belirlenen Myiyo’da para çekmek için minimum 20 dolar bakiyeye sahip olmanız gereklidir. 20 dolar için 5 saat gibi bir çalışma sitesi yeterli olurken profilinizi eksiksiz doldurarak ilgi alanlarınıza yönelik anket siparişi alma şansınızı artırabilirsiniz.

Surveybods

Surveybods üyelerinin görüşlerine önem veren ve kendisine iletilen görüşleri ödüllendirmeyi ihmal etmeyen online anket siteleri arasında yer alır. Üyenin elde ettiği kazancı nakit para yanında kupon ve farklı seçenekler ile ödüllendiren Surveybods, rakiplerinin aksine üyesine bu seçenekler arasından seçim yapma şansı tanımaktadır.

15 dolar minimum para çekme limiti uygulayan Surveybods, kullanışlı olduğu kadar cömerttir. Anketler için diğer site ortalamalarına göre fazla zaman harcamanız gerekse de Surveybods’ta anket başına ortalama 3 dolar kazanabilirsiniz. Sadece birkaç saatte para çekmek için yeterli bakiyeye toplayabildiğiniz bu sisteme güvenebilirsiniz.

iPoll

iPoll ABD merkezli anket doldur kazan siteleri arasındadır. Güvenilir ve kullanışlı bir sistem oluşturan iPoll, yürüttüğü piyasa araştırmalarında üyelerinin fikrini alarak veri toplamaktadır. Bu nedenle iPoll’dan kazanç elde etmek için üyelik oluşturmanız ve profilinizi olabildiğince doğru veriler ile doldurmanız önemlidir.

Üyelik oluşturarak iPoll’un sizi tanımasını kolaylaştıracak bilgiler ile profilinizi doldurduğunuzda ortalama 2 dolar düzeylerinde ücretlendirilen siparişlerinizi almaya başlayabilirsiniz. Her sipariş için ortalama 15 dakika zaman harcamanız gereklidir. Tüm şartlar lehinize gittiğinizde iPoll size sadece 1 saat içerisinde 8 dolar kazandırır. 20 dolar bakiye topladığınız anda paranızı çekerek dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

MarketAgent

MarketAgent Avusturya merkezli güvenilir bir anket sitesidir. 1999 yılından bu yan çalışmalarını sürdüren MarketAgent, ülkemize özel Türkçe dil desteği de vermektedir. Türkçe dil desteği ve Skrill üzerinden doğrudan banka hesabına ödeme aktarımı gibi artıları ile öne çıkan platformda, kazancınızı doğrudan nakde dönüştürerek kullanabildiğiniz platformlar başında gelir.

MarketAgent’ta bir diğer önemli artı ise basit ara yüzüdür. Üyelik oluşturmanızla birlikte sürecin her aşaması için hazırlanan kullanışlı ara yüz işinizi kolaylaştırır. Zamandan tasarruf ederek anket kazançlarınızı maksimize etmenize olanak tanıyan MarketAgent ile başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Opinion Outpost

Opinion Outpost keyifli anketleri ile ün salan güvenilir anket sitesidir. Anket doldur para kazan siteleri içerisinde en düşük minimum para çekme bakiyesi sınırına sahip olan site Opinion Outpost’tur. Siteden para çekebilmek için sadece 2,5 dolar biriktirmeniz yeterli olmaktadır. Anket başına 0,50 dolar ortalama ücretlendirme uygulansa da doğrudan nakit ödeme yapması ve ödeme eşinin düşük olması, Opion Outpost’u öne çıkarır.

Opinion Outpos, üyelik ile çalışır. Sitenin dili İngilizcedir. Doğru ve eksiksiz bilgi kullanarak üye olduğunuz sistemde, sadece 5 anket doldurarak ödeme alabilirsiniz. Ödeme almak için geçen süre incelendiğinde ise Opinion Outpost ile 1 saat gibi kısa bir sürenin olacaktır. Sadece 1 saatte para çekebildiğiniz Opinion Outpost’a güvenebilirsiniz.

PanelBase

PanelBase düzenlediği Pazar araştırması anketleri ile üyelerine tatmin edici kazanç sunan güvenilir anket siteleri arasında yer alır. 2 ila 20 dakika arasında değişen sürelerde anketlerin doldurulduğu PanelBase’de, ödüller Sterlin cinsinden tanımlanır. 10 Sterlin eşiğine ulaşılır ulaşılmaz doğrudan nakit ya da kupon olarak kazancınızı kullanabilirsiniz.

PanelBase, anket başına en düşük 0,25 Sterlin ve en yüksek 10 Sterlin verir. Görüldüğü gibi PanelBase’de kimi zaman tek bir anketle para çekme eşiğini geçebilecek kadar şanslı olabilirsiniz. PanelBase rakiplerinden farklı olarak üyelerine düzenlenen çekilişlere katılım hakkı olarak anket ödemesi yapmaktadır. Bu çekilişler ile TV, cep telefonu ve daha pek çok pahalı elektronik eşya kazanılabilmektedir.

İngiltere merkezli anket sitesi PanelBase, üyelerinin ilgi alanlarına yönelik anket göndermektedir. Bu nedenle profilinizi doldurmanız elde edeceğiniz kazancın anahtarını elinde tutar. Dolu bir profil ile PanelBase’de aylık hatırı sayılı kazanç elde edilmesi oldukça kolay olacaktır.

MindMover

MindMover zengin odak noktası ile hizmet veren güvenilir anket sitesidir. Yiyecek, içecek, toplu taşıma, tatil ya da çok farklı bir sosyal konu MindMover’ın araştırma konuları arasında yerini alabilir. Site üyeleri, ilgi alanlarına göre çok daha fazla sipariş alarak tanesi 1,5 dolarlık anketler ile 20 dolar minimum para çekme bakiyesine çok daha hızlı ulaşabilir.

MindMover’da anket ücretlendirmesi için belirli bir standart bulunmaz. Anket tamamlanma süreleri de kimi zaman 15 dakika, kimi zaman 25 dakika düzeylerinde gerçekleşir. Anket süresinin uzun olması alacağınız ödülün de yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Üyeleri ile doldur kazan modeli çalışan MindMover’a güvenerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

The OpinionPanel Community

The OpinionPanel Community İngiltere’nin en büyüğüdür. En büyük markalar ve eğitim kurumları için araştırmalar yürüten platform, anket ve farklı medya çözümleri ile müşterilerinin talep ettiği verilere ulaşmaktadır. Bu yöntemler sizi de yakından ilgilendirir zira The OpinionPanel Community ile anket doldurmanın yanında para kazandıracak farklı alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Üye olmanızla birlikte başlayan para kazanma maceranızda her anket için 3 ila 5 İngiliz Sterlini cinsinden ödüllendirilirsiniz. Toplam 25 Sterlin bakiye ise kazancınızı kullanabilmeniz için yeterlidir. Platformun tek olumsuz yanı, kazançlarınızı nakit değil kupon veya farklı ödüller ile size ulaştırmasıdır. Bunun dışında anketler kısa sürede tamamlanır ve bakiyenizi biriktirmek diğer alternatiflere göre çok daha kolaydır. Artılarını ve eksilerini değerlendirerek The OpinionPanel Community’yi güvenilir bir seçenek olarak listenize eklemeyi unutmayın!

Mobrog

Mobrog ülkemizde en çok kullanılan anket siteleri arasında gösterilebilir. Türkiye’deki bağlantıları ve Türkçe dil desteği ile ülkemizde popüler olan Mobrog, nispeten düşük ücretlendirme ile anket başına ödeme yapsa da ödeme konusunda hassas ve sözünü tutan bir sitedir. Mobrog’un uzun yıllar Türkiye pazarında hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz.

Siteye üyelik oluşturarak alacağınız siparişlerinizi tamamlamanızla birlikte bakiyeniz birikmeye başlar. Anket başına 0,50 ila 1 dolar arasında ödül alabilirsiniz. Ortalama 20 dakikalık sürede anketler tamamlanırken, para çekebilmek için 50 dolar sınırına ulaşmalısınız. Bahsedilen şartlar çerçevesinde boş vakitlerinizi değerlendirdiğiniz, Mobrog anket doldurarak para kazandıran güncel siteler listesinin en güvenilir isimleri arasında gösterilebilir.

En Güvenilir 14 İnternetten Para Kazanma Yöntemi

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Adım Adım Yöntemler

E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.