Genel

2020 Mayıs Ayı Askerlik Yerleri Belirlenmeye Başlandı!

2020 Mayıs Askerlik Yerleri Belirlenmeye Başlandı! Korona virüsü nedeni ile birlikte ertelenen terhis işlemlerinin ne zaman yapılacağı oldukça merak edilen konular arasında yer alıyordu. Ertelenen terhis işlemleri dolayısıyla asker alımlarının ve terhis işlemlerinin ne zaman yapılacağı oldukça merak konusu olmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı tarafından atama, görevlendirme ve personel temini faaliyetleri geçtiğimiz günlerde gündeme gelmiş bulunmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 aylarına ait sevk ve celp dönemlerine yönelik sınıflandırma sonuçları e-Devlet sistemi üzerinden öğrenilebilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yaptığı açıklamasında, Milli Savunma Bakanlığı’nın atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetlerinin 1 Haziran 2020 tarihinde, celp işlemlerinin ise 5 Haziran 2020 tarihinde ve bedelli askerlik işlemlerinin de 20 Haziran 2020 tarihinde yeniden başlayacağını belirtmişti.

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak? Sevk işlemine tabi tutulan yükümlülerin seçim ve sınıflandırma sonuçları 28 Mayıs 2020 Perşembe bu gün olmak üzere e-Devlet sistemi üzerinden duyurulacaktır. Sevk işlemleri ile ilgili tüm uygulamalar e-Devlet sistemi üzerinden yapılacaktır. Askerlik şubelerinde zorunlu durumlar dışında herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantı sonrasında,  gerçekleştirmiş olduğu açıklama kapsamında, askerlik terhis işlemlerinin 31 Mayıs 2020 tarihinde başlayacağını belirtmişti.

Vergi İndiriminden Nasıl Faydalanılır, Şartları Nelerdir ?

Her Evden Bir Kişiye Koronavirüs Testi Yapılacak!

65 Yaş ve Üstü İçin Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu