emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüs Nedeni ile İstanbul – Sofya Tren Seferlerine Ara Verildi!

Koronavirüs Nedeni ile İstanbul – Sofya Tren Seferlerine Ara Verildi!
12.03.2020

Koronavirüs Nedeni ile İstanbul – Sofya Tren Seferlerine Ara Verildi! Koronavirüs nedeni ile son dakika tedbir haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları A.Ş.’den gelen bilgilere göre İstanbul – Sofya tren seferleri geçici olarak iptal edilmiş durumda. İstanbul – Sofya yani Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya tren seferlerine geçici olarak ara verilmiş durumda. Koronavirüsün Türkiye’de ilk vakanın görülmesini ardından ülke genelinde tedbirler en üst düzeye çıkarılmış bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Genel Müdürlüğü’nce yapılan koronavirüs açıklamasına göre, 11 Mart 2020 tarihinden başlamak üzere İstanbul – Sofya tren seferlerine geçici olarak ara verildiği duyuruldu. Daha önceden de İran’ın başkenti olan Tahran arasında demiryolu yolu taşımacılı işlemini sağlayan Transasya Ekspresiyle birlikte Van – Tahran tren seferleri koronavirüs nedeni ile geçici olarak iptal edilmiş bulunmaktadır.

Koronavirüs Nedeniyle Trenler Dezenfekte Ediliyor!

Koronavirüs Nedeniyle Trenler Dezenfekte Ediliyor! Yapılan son dakika açıklamasına göre, yüksek hızlı trenler ile günlük 23 bin insanın, konvansiyonel tren ile de 45 bin insanın, Marmaray ile de 430 bin insanın ayrıca Başkentray’da da 39 bin yolcu taşımacılı yapmakta olan trenlerin tüm seferlerinin sonlarında gereken tüm temizlik ve dezenfektan işleminden geçirildiği belirtildi. İlk olarak Çin’de patlak veren koronavirüs sebebiyle de trenlere günlük rutin temizliğin yanında ekstra olarak da insan sağlığını tehdit etmeyen ilaçlar ile her gün ayrıntılı olarak dezenfekte yapıldığı bildirildi.

Ülke genelinde kurumsal olarak tüm tedbirlerin alındığı açıklanırken, vatandaşlara bireysel çabaların da önemli olduğu belirtilmektedir. Bu amaçla yolcu ve personellerin el temizliğine ve diğer koronavirüs tedbirlerine uyması önemle duyurulur. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan afiş ve videolardaki tüm detaylar ile vatandaşların bilinçlendirildiği belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.