Genel

Maske İçin Ücretsiz Eczane Kodu Almak İçin Hemen İndirin

Maske Kod Uygulaması İle İlgili Son Dakika Gelişmesi Yaşandı! Ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili gelinen son nokta şu şekilde olmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından ücretsiz maske dağıtımları ile ilgili olarak belirtilen en son nokta eczaneler tarafından dağıtılması şeklinde başlamış ve daha sonra da kod uygulamasına geçilmişti. Daha sonra da bir yerde sigortalı olarak çalışanlar için de işverenin personel için ücretsiz maske temin edilmesine karar verilmişti. Ayrıca çalışmayan 20 yaş üstü ve 65 yaş altı vatandaşlar için de telefonlara gelecek SMS olarak gelecek olan kod ile eczanelerden temin edilebileceği belirtilmişti. Ücretsiz maske kod uygulaması ile gelinen son nokta ise “Hayat Eve Sığar” uygulaması ile ücretsiz maske kodu alınabilmesi olmaktadır.

Ücretsiz maske uygulaması ile gelinen son nokta, Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” uygulaması için yeni uygulama ücretsiz maske kodu artık bu uygulama üzerinden alınacak. Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulmuş olan ve mobil marketler zinciri üzerinden temin edilerek telefonlarına indirilen “Hayat Eve Sığar” uygulamasıyla artık ücretsiz maske dağıtımı için maske alınabilecek. Korona virüsü salgını kapsamında vatandaşların bölgelerinde bulunan risk durumlarını kontrol ederek ve kendi sağlıklarını takip edebilmelerine imkan tanımakta olan “Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasına güncelleme gelmiş bulunmaktadır. Uygulamaya gelen güncellemenin ardından vatandaşlar “Sağlık Durumu” sekmesi üzerinden ücretsiz maske kodu alabileceklerdir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Risk Durumunu Anlık Olarak Gösteriyor!

Hayat Eve Sığar Uygulaması Risk Durumunu Anlık Olarak Gösteriyor! Korona virüsünün pandemi olarak ilan edilmesinin ardından, çeşitli yönlerde tedbirler alınmaya devam ediyor. Özellikle pandemi sürecinde bilim ve teknolojinin sunduğu imkanlar neredeyse üst düzeyde olmaktadır. Vatandaşlar bu kapsamda bilim ve teknolojiden en üst seviyede faydalanarak oluşan tüm süreci sağlık bilişim sistemleri üzerinden kontrol ve takip eden Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ile vatandaşlar hem kendi sağlıklarını hem de çevredeki vatandaşların risk durumunu yakından takip edebilmektedirler.

Ayrıca uygulama üzerinden hastane, market ve eczane gibi alanlar da takip edilebilmektedir. Uygulama üzerindeki haritada risk yoğunluğu en başta olmak üzere diğer yandan acil ihtiyaçların karşılanabileceği hastane, market ve eczane gibi alanlar da gösterilmektedir. Vatandaşlar eğer talep ederlerse ailelerini ve yakınlarını da listelerine ilave edebilmektedirler. Yapılan bu uygulama ile vatandaşlar sevdiklerini riskli bölgelerden uzat tutmayı başarabilmektedir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir