emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Umre Ziyaretleri Geçici Olarak Askıya Alındı!

Umre Ziyaretleri Geçici Olarak Askıya Alındı!
27.02.2020

Umre Ziyaretleri Geçici Olarak Askıya Alındı! Gelen son dakika haberine göre umre ziyaretleri askıya alındı. Nedeni ise yeni tip korona virüs yani Kovid-19 virüsü olmaktadır. Suudi Arabistan’ın yaptığı açıklamasına göre umre ziyaretleri geçici olarak askıya alınmış bulunmaktadır. Umre ziyaretlerinin askıya alınmasının tek nedeni ise tüm dünyayı etkisi altına almaya devam eden korona virüsü olmaktadır. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkedeki sağlık uzmanlarının Kovid-19 virüsünü yakından takip ettiği belirtildi.

Suudi Arabistan’dan gelen son dakika haberi neticesinde yeni tip Kovid-19 virüsü sebebi ile ülkeye yapılacak olan umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretlerinin geçici olarak askıya alınmış olduğu açıklaması yapılmış bulunmaktadır. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ve ayrıca resmi haber ajansı SPA’da da yer verilen açıklamalara göre, ülke genelinde bulunan uzman sağlık kurum ve ekiplerinin Kovid-19 virüsünü yakın markajdan takip ettiği açıklanmış bulunmaktadır.

2020 Umre Ziyaretleri Korona Virüsü Nedeniyle Ertelenmiş Bulunmaktadır!

2020 Umre Ziyaretleri Korona Virüsü Nedeniyle Ertelenmiş Bulunmaktadır! Gelen son dakika haberine göre neredeyse dünya çapında etkisini göstermeye başlayan korona virüsü nedeni ile umre ziyaretleri geçici olarak askıya alınmış bulunmaktadır. Suudi Arabistan’dan yapılan açıklamaya göre ülke geneline yapılması planlanan umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretleri bir sonraki açıklamaya kadar askıya alınmış bulunmaktadır. Söz konusu edilen salgının önüne geçilmesi adına Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere uluslar arası örgütlerin devletlerin sarf ettiği çabaların destekleneceği yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır.

Gelen son dakika açıklamalarına göre yapılan açıklamalar şu şekilde olmaktadır. Sağlık otoriterlerinin tavsiyesi ve virüsün yayılmasını önlemek adına alınmış bulunan koruyucu tedbirler kapsamında, umre ya da Mescid-i Nebevi ziyaretleri Suudi Arabistan’a girişlerin geçici olarak askıya alınması kararı alınmış bulunmaktadır. Yapılan açıklamanın devamında ise söz konusu virüsün tehlikeli bir şekilde dünya genelinde yayıldığı ülkelerden Suudi Arabistan’a turistik vize ile girişlerin ve Suudi Arabistan ile Körfez İşbirliği Konseyi üyesi ülkelerin vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarında yapılan ulusal kimlik kartı kullanımının da askıya alındığı gelen açıklamalar arasında yer almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.