emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İŞKUR’dan İş Bekleyenlere Müjde! İŞKUR 55 Bin İşçi Alacak

İŞKUR’dan İş Bekleyenlere Müjde! İŞKUR 55 Bin İşçi Alacak
26.02.2020

İŞKUR 55 Bin İşçi Alacağını Açıkladı! İŞKUR işsiz vatandaşların umudu olmaya devam ediyor. İŞKUR’a başvuruda bulunarak işe yerleştirilen on binlerce vatandaşımızdan sonra gelen yeni açıklamaya göre 55 bin adet yeni işçi alımı yapılacak. İŞKUR 2020 yılının başından beri yaklaşık olarak 150 bin vatandaşımıza işe yerleştirmiş ve iş sahibi yaparak işsiz diğer vatandaşlarımızın umudu olmuş durumdadır.

İŞKUR yaptığı yeni açıklaması ile birlikte 55 bin adet işsiz vatandaşımızı daha iş sahibi yapacağını açıklamış bulunmaktadır. İŞKUR’un yaptığı açıklamaya göre işe alınacak elemanlar hangi meslek dallarından olacak hepsi ve daha fazlasına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye çapında İstihdama yönelik teşvik çalışmaları tam gaz devam ederken, İŞKUR Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın umut kapısı olmaya devam ediyor. İŞKUR işsiz vatandaşlarımızın iş yolunda umut kapısı olmaya devam etmektedir. Türkiye genelinde iş arayan vatandaşlarımız ile iş veren vatandaşlarımızı buluşturarak karşılıklı anlaşma yönünde işsiz vatandaşlarımızı iş sahibi yapan İŞKUR, 2020 yılının başından bu yana yaklaşık olarak 154 bin vatandaşımızı iş sahibi yapmış bulunmaktadır. Bu kadar vatandaşımızı iş sahibi yapmasına karşın İŞKUR ilan sayfasında toplamda 55 bin adet açık iş ilanı bulunmaktadır.

İŞKUR Üzerinden Aranan Elemanlar Hangileridir?

İŞKUR Üzerinden Aranan Elemanlar Hangileridir? İŞKUR üzerinden yılbaşından bu güne yaklaşık 154 bin vatandaşımız iş sahibi olmuş bulunmaktadır. Buna karşın hala İŞKUR üzerinde 55 bin adet açık iş ilanı bulunmaktadır. İŞKUR üzerinde bulunan 55 bin adet iş ilanı ve meslek dalları da şu şekilde olmaktadır. İŞKUR üzerinde açık olarak bulunan iş ilanları yoğunluk sırasına göre ilk sırada, beden işçisi, dikiş makinecisi, temizlik görevlisi, satış danışmanı ve konfeksiyon işçisi aranmaktadır.

İş arayan vatandaşlarımız İŞKUR üzerinden belirtilen ilanlardan herhangi birine başvuruda bulunmak için, İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden başvuruda bulunabilir ya da kendilerinin bağlı bulunduğu en yakın İŞKUR Müdürlüğü’ne bizzat giderek başvuru yapabilirler. İŞKUR üzerinde açık olan bazı meslek dalları ve gereken işçi sayısı aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Makineci (Dikiş), 2.482 Adet,
  • Temizlik Görevlisi, 1.656 Adet,
  • Konfeksiyon İşçisi, 1.279 Adet,
  • Garson, 1.158 Adet,
  • Satış Danışmanı, 1.640 Adet,
  • Beden İşçisi, 9.343 Adet,
  • Gazaltı Kaynakçısı, 700 Adet,
  • Kasiyer, 750 Adet,
  • Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, 680 Adet,
  • Güvenlik Görevlisi, 588 Adet
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.