emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Türkiye’de Koronavirüs Tedavisi Ücretsiz Olacak!

Türkiye’de Koronavirüs Tedavisi Ücretsiz Olacak!
14.04.2020

Türkiye’de Koronavirüs Tedavisi Ücretsiz Olarak! Son Dakika haberi olarak yayımlanmış durumda. Türkiye’de korona virüsüne yakalanan ve tedavi altına alınan vatandaşların tedavileri ücretsiz olacağı açıklanmış bulunmaktadır. Alınan bu karar Resmi Gazete’de de yayımlanmış ve yürürlüğe girmiş olmaktadır. Buna göre Resmi Gazete’de yayımlanan ve altında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan imzası taşıyan karar içeriği ise şöyle olmaktadır.

“Korona virüsüne yakalanan tüm vatandaşlarımızın, sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın ücretsiz olarak yapılacaktır.” Tüm dünyayı etkisine almaya devam eden korona virüsü salgını dolayısıyla Türkiye genelinde Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan’ın imzasını taşıyan karara göre tedavisi ücretsiz olarak yapılacaktır. Alınan Karar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan tüm herkesi kapsamaktadır. Özellikle sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın gerçekleştirilecektir. Yapılan açıklama sonrasında akıllara şu sorular gelmektedir. Korona virüsü tedavisi özel hastanelerde de ücretsiz mi olacak?

Koronavirüsü Tedavisi Özel Hastanelerde Ücretsiz mi?

Koronavirüsü Tedavisi Özel Hastanelerde Ücretsiz mi? Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden korona virüsü nedeni ile Dünya Sağlık Örgütü Pandemi ilan etmiş bulunmaktadır. Korona virüsü tedavisi kapsamında önemli bir gelişme yaşanmış ve korona virüsüne yakalan her vatandaş için sağlık güvencesinin olup olmadığına bakılmaksızın tedavileri ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Alınan karar neticesinde karar altında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanmış bulunmaktadır.

Ayrıca korona virüsü kapsamında yapılacak olan tedaviye yönelik olarak, hastalıktan korunmaya yönelik ve kullanımı tavsiye edilen tüm kişisel koruyucu ekipmanlardan, hastalığın teşhisinde kullanılan kitler, testler ve bu ürünlerin kullanılmasına yönelik olarak ekipmanlarda ücretsiz kapsamında yer almaktadır. Belirtilen ekipmanlar ve araçlar hastanın tedavisi süresince merkezi olarak temin edilecek olan ilaçlarda dahil olmak kaydı ile sağlık güvencesine bakılmaksızın hastaya yönelik ücretsiz olacaktır. Belirtilen madde ile ilgili olarak, uygulanmasına ilişkin tereddütleri gidermek için diğer usul ve esasları belirlemede Sağlık Bakanlığı yetkili olacaktır. Alınan karar 01.03.2020 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe alınmıştır.

Eczaneden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır ? SMS’i Gelmeyen Ne Yapacak

e-Devlet Üzerinden Sosyal Yardım Para Yardımı Sorgulama

Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Bu Hafta Sonu da Olacak mı?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.