emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Bu Hafta Sonu da Olacak mı?

Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Bu Hafta Sonu da Olacak mı?
13.04.2020

Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Bu Hafta Sonu da Olacak mı? Başkan Erdoğan tarafından son dakika açıklaması geldi. Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Başkan Erdoğan kabine toplantısının ardından son dakika açıklamalarında bulundu. Başkan Erdoğan korona virüsü nedeni ile alınan kararlar ile ilgili de açıklamalar yaptı. Başkan Erdoğan bu hafta sonu yani 18 – 19 Nisan Cumartesi ve Pazar günü yüne sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirtmiş bulunmaktadır. Başkan Erdoğan tarafından sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak yapılan açıklama doğrultusunda merakla beklenen yasakla ilgili sorular cevaplarına ulaşmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak konuşmasında şunları ifade etmiş bulunmaktadır. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı önümüzdeki dönemde de ihtiyaç duyuldukça sürdürme kararı aldıklarını belirtti. Sokağa çıkma yasağını önümüzdeki hafta yani 17 Nisan 2020 Cuma gecesi saat:00.01’den itibaren geçerli olmak üzere 18 Nisan Cumartesi ve 19 Nisan Pazar 2020 günü tekrar uygulayacaklarını da sözlerine eklemiş olmaktadır. Önümüzdeki hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı yine Pazar gecesi yani 19 Nisan Pazar 2020 saat: 00.01’den itibaren geçerliliğini sona erecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı Sonrası Alınan Kararlara Yönelik Açıklamaları!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı Sonrası Alınan Kararlara Yönelik Açıklamaları! Türkiye korona virüsü ile mücadelesini sürdürmeye devam etmektedir. Dünya genelinde bulunan salgın ile ilgili olarak tüm verileri yakından takip etmekteyiz. Salgın ile ilgili mücadelemiz takdir toplamaya devam etmektedir. Korona virüsü tedavisi için hastane, doktor, personel, malzeme ve ilaç gibi gereksinimler için durumumuz oldukça iyi olmaktadır. Hiçbir eksiğimiz bulunmamaktadır. Ücretsiz maske dağıtımı için çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Bazı aksaklıklar yaşansa da hizmet kaldığı yerden devam ediyor. Hizmet aksaklığı için önemli olan ise yokluktan kaynaklanmaması olmaktadır. Bu gün itibarı ile eczanelerden maske temini için yaklaşık olarak 32 milyon vatandaşımıza kare kod gönderilmiş ve bu rakam Perşembe gününe kadar 39 milyon vatandaşımıza ulaşacaktır.

Koronavirüsü Tedavisinde 5 Bin Hasta İyileşmiş Olarak Taburcu Edildi!

Koronavirüsü Tedavisinde 5 Bin Hasta İyileşmiş Olarak Taburcu Edildi! Salgının tedavisi için kullanılmakta olan ilaçların hammaddesi ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamamaktayız. Sağlık kuruluşlarımız her açıdan salgın ile başa çıkabilecek kapasiteye sahip olmaktadır. 81 il genelinde 240 bin yatağa sahip olmaktayız. Yeşilyköy ve Sancaktepe’de kurulacak olan 1.000’er yataklı sahra hastaneleri çalışmaları başlamış ve son süratle ilerlemeye devam etmektedir. Hadımköy’de 100 yataklı, Derince’de 250 yataklı yani hastaneler kurmaya hazırız.

Başakşehir Şehir Hastanemizin ilk kısmını 20 Nisan, ikinci kısmını ise 15 Mayıs 2020 tarihinde halka açmaktayız. Pendik Araştırma Hastanesi hasta kabulüne başlamıştır. Korna virüsü testinde toplam olarak 410 bin sayısının üzerine çıkmış durumdayız. Test oranımız ve vaka oranımız hamd olsun aşağı yönlü olmaktadır. Bu gün itibarı ile taburcu olan hasta sayımız ise 5 bini bulmuş olmaktadır. Türkiye salgını en hızlı kontrol altına alan ülkelerin başında gelmektedir.

Koronavirüsü Nedeniyle Denize Kıyı 28 İlimize Genelge Gönderildi!

Eczaneden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır ? SMS’i Gelmeyen Ne Yapacak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.