HaberlerMemur Haberleri

TORBA YASADA MEMURA KADRO

Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan torba yasayla, memur ve askerlerden engelli çocuğu olanlara yıl içinde 10 gün mazeret izni verilmesi, kişilerin sahip oldukları KEY alacaklarının 5 yıl sonra Hazine’ye kalması yönünde düzenlemeler yapıldı. Bu yasa aynı zamanda kamuya 11 bin 712 personel alınacağının da önünü açıyor. Alımların çoğu Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’na (AFAD) yapılacak.

Açılan yeni kadrolara göre dağılım şu şekildedir: Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı  6 bin 511, İçişleri Bakanlığı 1.967, Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 160, Gençlik Ve Spor Bakanlığı 53, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 11, Spor Genel Müdürlüğü de 10 kadro açılmıştır.

Memurlara 10 Gün Mazeret İzni Hakkı

Totalde en az %70 oranında engeli bulunan çocuklara sahip, memur, subay,  astsubay ve uzman erbaşlar, çocuklarının hastalıklarının hasta raporuna dayanarak anne ya da babadan sadece birinin kullanması şartı ile bir yıl içinde 10 gün mazeret izni veriliyor.

Hile Yapana Ceza!

112 Acil servislerine asılsız ihbarlarda bulunan kişiler tespit edilerek, bu kişilere ceza kesilecek. Bu kişilere Kabahatler Kanunu’na göre il valileri tarafından 250 lira idari para cezası verilecek.

Uzman Erbaş Alımı Olacak!

Yeni torba yasasına göre silahlar kuvvetler için 3 bin kişilik uzman erbaş kadrosu açıldı.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu