emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımı

Ülkemizde son zamanda birçok kurum personel alımı ilanı yayınladı. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu kurumlar arasına girdi ve büro personel alımı için ilan açtı. Yayınlanan habere göre Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımı başvuruları başladı ve hala da devam etmekte. Bu yazımızda Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımı başvuruları ile ilgili bilinmesi gerekenleri ve kimlerin bu ilana başvurabileceğini anlatacağız.

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımı konusuna geçmeden önce Sosyal Güvenlik Kurumu hakkında bilgilenmek önemlidir.

Sosyal Güvenlik Kurumu

Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlıdır ve hizmetlerini bu kapsamda sunmaktadır. Üç kısımdan oluşur: Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Başkanlık. Bu kurumun amacı, çağdaş seviyeye yaklaşan bir sosyal güvenlik sistemini kurmak, yürütmek ve yönetmektir ve bu kapsamda da çeşitli hizmetler sunarlar. Sosyal Güvenlik Kurumu sadece yurt içerisinde değil, yurt dışında da etkin olmalı ve araştırmalar yapmalıdır. Uluslararası gelişmeleri izlemeli ve bu açıdan Avrupa Birliği ile işbirliği yapmalıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu belirli dönemlerde personel almaktadır. Bu kapsamda da son zamanlarda Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımı başvurularını Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile açmıştı. Bu kapsamda personel alımı başvuruları hala devam etmektedir. Buna göre, SGK 193 tane büro personeli istihdam edecektir ve bu ilana başvurabilmek için de bazı şartların sağlanması gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına Başvuru Şartları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına başvurabilmek için bazı şartlar belirlenmiştir. Adaylar bu şartlara uyum sağladıkları sürece Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına başvurabilirler.

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımında ilk şart 657 sayılı Yasanın 48’inci maddesinde belirtilmiş olan genel şartlara sahip olmaktır. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumundan da yaşlılık ya da emeklilik aylığı almıyor olmanız gerekmektedir.

Bilindiği gibi kamuya alımlarda en önemli kriterlerden birisi Kamu Personeli Seçme Sınavı’dır. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına başvuracak olan kişilerin 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda KPSSP93 puan türünden en az 80 almış olması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların sağlık açısından görevini yapmasını engelleyen bir rahatsızlığı ya da engeli bulunmamalıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımında belirtilen diğer bir şart da ceza durumu ile ilgilidir. Buna göre, Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesi içerisinde belirlenmiş olan süreler geçmiş de olsa, kasten işlenmiş bir suç nedeni ile bir sene ya da daha fazla hapis cezası almış kişiler ilana başvuramamaktadır. Affa uğramış olsalar bile bu ilana başvuru yapamazlar. Bu kapsamda, anayasal düzene karşı işlenmiş bir suç, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, rüşvet, güveni kötüye kullanma, hile yolu ile yapılan iflas da bu suçların kapsamındadır. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına başvuracak kişilerin güvenlik soruşturmaları olumlu sonuçlanmalıdır. Aksi takdirde Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına başvuruları iptal edilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına Başvuru

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına başvurmak isteyen adaylar 24 Nisan 2017 saat 23.59!a kadar başvuru yapabilirler. Bu tarihten sonra sistem kapanacağından dolayı başvuru işlemi gerçekleşemeyecektir. Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına başvurmak için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Büro Personeli Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında ise “Tamam” ve “Onayla” butonlarına basarak Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Büro Personeli Alımına Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.