Haberler

Emeklilere Bayramda Maaş Müjdesi

Emeklilere Bayramda Maaş Müjdesi

Bilindiği üzere emekli sandığı emeklileri her ayın 1’i ile 5’i arasında emekli maaşlarını alıyor. Bu günlerin Kurban Bayramı na denk gelmesi emeklileri düşündürüyordu Bakanlar Kurulu Kararı ile bu konuya da açıklık getirildi. Yapılan açıklamaya göre “Emekli Sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır.

Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.” denildi. Böylelikle emekli sandığı emeklilerinin kafasındaki soru işareti ortadan kalkmış oldu.

Kurban Bayramı Tatili Uzadı

Bakanlar Kurulundan çıkan karara göre Kurban Bayramı tatili 30 Ağustos Zafer Bayrımı tatili ile birleştirildi. Bakanlar Kurulu’nda alınan karar gereği Kurban Bayramı 28-29 ağustos tam gün, 31 Ağustos perşembe yarım gün idari tatil oldu. Böylelikle Kurban Bayramı tatili 10 güne uzadı. Bu karar ile birlikte vatandaşlar bayram sevincini rahat rahat yaşayacak. Tatilin uzun olması ile birlikte vatandaşlar hem dini vecibeleri yerine getirirken aynı zamanda tatil planı da yapabilecek. Çıkan karar Turizm sektörünü de heyecanlandırmış durumda.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Oldu !

Dünkü yazımızda belirttiğimiz Kurban bayramı tatili ile ilgili karar bakanlar Kurulu toplantısında belli oldu. Normalde yaklaşık 6 güne tekabül eden Bayram tatili için hem vatandaşların hem de turizm sektöründeki işletmelerin gözü kulağı Bakanlar Kurulu toplantısındaydı. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatillerinin birbirine yakın olması tatil beklentisinin 10 güne çıkarmıştı. Peki dünkü Bakanlar Kurulu toplantısından ne çıktı?

Köprü ve Karayolları Ücretsiz Mi ?

Bayram tatilinin uzaması ile birlikte karayolları ve otobanların hangi günlerde ücretsiz olacağı da merak konusu oldu. Yapılan açıklamaya göre “Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen köprü ve otoyollar, 30 Ağustos-5 Eylül saat 07.00’a kadar ücretsiz olacak”

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir