Haberler

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Ayı Destek Ödemesi

23 Mart itibariyle başlayan Ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım alan aileleri de unutmadı. Ailelerin Ramazan ayında ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 199 bin 175 ailenin Başkent Kart’ına 500’er TL olmak üzere toplam 99 milyon 587 bin 500 TL’lik ödeme yapıldı.

Sosyal yardım alan ailelere et, doğal gaz, kırtasiye ve kantin gibi pek çok ihtiyacında destek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında da ailelerin Başkent Kart’ına ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına 500’er TL yatırdı.

ABB tarafından bugün sosyal medya hesapları üzerinden konuya ilişkin “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, Ramazan Ayı öncesinde sosyal yardım alan 199.175 ailemizin Başkent Kartlarına 500’er TL’den toplam 99.587.500 TL genel ihtiyaç bakiyesi yatırdık” açıklaması yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve Ankara’da ikamet eden vatandaşlar, Ramazan ayında da yardımın yatırıldığı Başkent Kart isimli sosyal destek kartına başvuru noktalarına giderek ya da online platformda başvurabiliyorlar.

İnternet üzerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartına başvurmak isteyen kişilerin /ankara-belediyesi-yardimlari/ linkine tıklayarak formu doldurmaları gerekiyor.

İhtiyaç sahipleri, kendilerine başvuru formunda yöneltilen soruları yanıtlayarak, başvurularını tamamlayabiliyorlar. İnternet üzerinden yapılan tüm başvurular, ön başvuru olarak kabul ediliyor. Kartla alakalı detaylı bilgi edinmek isteyenler, ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak bilgi alabiliyor ve başvuru için talep edilen belgelerin yanı sıra başvuru şartlarına dair ayrıntıları da öğrenebiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi; sosyal destek kartı başvurularını ortalama bir ay içerisinde sonuçlandırıyor. Ancak başvuruların yoğun olduğu dönemlerde sonuçların açıklanması daha da uzun sürebiliyor.

Başkent Kart başvurularının sonucunu ve bu karttan yararlanıp yararlanamayacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar ALO 153 hattını arayarak öğrenebiliyorlar. İnternet üzerinden de başvuru sonucu görüntülenebiliyor.

Ankara Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Başvurusu kabul edilen ve Başkent Kart isimli sosyal destek kartını ev adreslerinde teslim alan vatandaşların kartlarına iki ayda bir 500 TL olmak üzere aylık 250 TL’lik yardım parası yatırılıyor. Vatandaşlar, kartlarındaki yardım parasını Vakıfbank ATM’lerinden nakit olarak çekebiliyor ve Başkent Kartlarını bankamatik kartı olarak kullanabiliyor, bu karta para da yatırabiliyorlar.

PTT Para Yardımı Başvurusu ve T.C ile Sorgulama

İBB Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu! Kimler Alabilir

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir