emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Ticari Taksiler İçin Yeni Uygulama Bu Gece Başlıyor!

Son Dakika Ticari Taksiler İçin Yeni Uygulama Bu Gece Başlıyor!
29.03.2020

Son Dakika Ticari Taksiler İçin O Uygulama Başlıyor! İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda ticari taksiler için o uygulama bu gece saat 00.01’den itibaren başlamaktadır. 3 Büyük İlimiz genelinde alınan karara göre ticari taksiler plakalarının son rakamına göre trafiğe çıkacaklardır. Korona virüsü nedeni ile alınan tedbirler doğrultusunda uygulanan karar bu gece saat 00.01’de başlayacak. Korona virüsü nedeni ile alınan karara göre ticari taksiler plakalarının son hanelerine göre trafiğe çıkacak, buna göre plakasının son hanesi tek rakam olanlar bir gün (24 Saat), plakasının son hanesi çift olanlar ise bir gün (24 saat) olarak trafiğe çıkacaklardır. Yapılan uygulama ile bir gün tek rakamlılar, bir gün çift rakamlılar trafikte seyir edecek.

Tüm dünya genelinde her geçen gün etkinliğini arttırarak devam eden korona virüsü salgını nedeni ile salgının en temel özelliği fiziksel temas ve hava yolu olduğu belirtildi. Bakanlık tarafından bir genelge gönderiler illerde bu durum için yapılacak en belirgin işlemin fiziksel temas, sosyal hareketliliğin azaltılması ve sosyal izolasyonun sağlanması olduğuna dikkat edildi. Sosyal izolasyonun sağlanamaması halinde ise korona virüsünün yayılmasının hızlanacağı da belirtildi. Bu durumun da vatandaşların hayatını kaybetme ve toplum hayatının oldukça ciddi bir şekilde bozulma olarak geri döneceği dikkatleri çekmiş olmaktadır.

Ticari Taksiler İçin Yayınlanan Genelge İçeriği!

Ticari Taksiler İçin Yayınlanan Genelge İçeriği! Dünya genelinde gelinmiş olunan durum neticesine göre, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiyeleri ile alınmış olan kararların etkinliğini arttırarak, korona virüsünün yayılmasını engellemek olduğu bildirilmiş bulunmaktadır. Toplum sağlığı ve kamu düzeninin korunması için aşağıdaki tedbirler alınmış bulunmaktadır.

30 Mart 2020 Pazartesi Saat: 00.01’den itibaren – 30 Mart Pazartesi Saat: 24.00’a kadar Ticari Taksi Plakasının son rakamı tek olan ticari taksiler trafiğe çıkacaklardır.

31 Mart 2020 Salı Saat: 00.01’den itibaren – 31 Mart Pazartesi Saat: 24.00’ kadar Ticari Taksi Plakasının son rakamı çift olan ticari taksiler trafiğe çıkacaklar.

Yukarıda belirtilen sistem bir gün tek rakam, bir gün tek rakam olarak başlangıç günü olan 30 Mart 2020 Pazartesiden itibaren devam edecektir. İstanbul, Ankara ve İzmir İllerimizden sonra ihtiyaç duyulması halinde bu durum diğer illerimizde de uygulanabilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.