Genel

Son Dakika TEDAŞ O Borçlara Yapılandırma Getirdiğini Açıkladı!

Son Dakika TEDAŞ O Borçlara Yapılandırma Getirdiğini Açıkladı! Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından gelen açıklama doğrultusunda tarımsal sulama borçlarının yeniden yapılandırılması kapsamında, 22 bin 15 abonesinin, 493 milyon 316 bin 464TL tutarındaki borcunu yeniden yapılandırıldığını bildirdi. 2021 yılı Eylül ayı sonuna kadar borcunu yapılandırmak için başvuruda bulunan abonelerin borçları vade farksız ve yılda bir kez ödemek kaydı ile 3 taksit olarak yapılandırılmaktadır.

TEDAŞ Borç Yapılandırma İşlemi İçin Nereye Başvurulur?

TEDAŞ Borç Yapılandırma İşlemi İçin Nereye Başvurulur? TEDAŞ’ın tarımsal sulama abone grubundan 61 bin 184 aboneden toplam olarak 2 milyar 14 milyon 805 bin 873 lira anapara alacağı bulunmaktadır. Şirket tarafından söz konusu olan borçların yeniden yapılanması kapsamında, 22 milyon 15 abonenin 493 milyon 316 bin 464 TL tutarındaki borcunu 6824 ve 7061 sayılı kanunlar kapsamında yeniden yapılandırmış bulunuyor. Diğer yandan 39 bin 169 adet abonenin ise yapılandırma çalışmaları sürmektedir. TEDAŞ’ın borçlarını yeniden yapılandırmak için başvuruda bulunmayan 39 bin 169 adet abonesinden toplamda 1 milyar 521 milyon 489 bin 409TL tutarında alacağı bulunmaktadır.

TEDAŞ’a borçlu olan abonelerin, 2021 yılı Eylül ayı sonuna kadar TEDAŞ’a iletilmek üzere, bölgelerinde hizmet veren elektrik dağıtım, perakende satış şirketlerine ya da TEDAŞ’a yazılı olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Yapılan başvurular sonucunda ise TEDAŞ’a borçlu olanlar için vade farksız ve yılda bir kez ödeme yapmak üzere 3 taksit şeklinde ödenebilmektedir. TEDAŞ’a olan borcunu yapılandırma talebinde bulunan aboneler için ilk taksit ödemesi de 2021 yılı Ekim ayında gerçekleştirilecektir.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu