emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Atama Bekleye Öğretmenlere Müjde! 20 Bin Atama Daha Yapılacak

Atama Bekleye Öğretmenlere Müjde! 20 Bin Atama Daha Yapılacak

20 Bin Öğretmen Ataması Daha Yapılacak! Atama bekleyen öğretmenlere müjdeli haber Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geldi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk 20 bin öğretmen atamasına ilave olarak bir 20 bin öğretmen ataması daha yapılacağının haberini verdir. An itibarı ile önceki 20 bin sözleşmeli öğretmen atamalarının sözlü sınavları devam ederken, başvurularının tercihlerini belirlemelerine kısa bir zaman kalmış bulunmaktadır. Diğer yandan yeni alınacak olan 20 bin öğretmen ataması için herhangi bir takvim günü belirtilmiş olmamaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamasında yeni 20 bin ek öğretmen atama işleminin planlandığının haberini duyurdu. Diğer yandan önceki 20 bin öğretmen başvurularının atanma işleminin sözlü sınavlarının sona ereceği açıklandı. 20 bin öğretmen atamasının sözlü sınavlarının sona ermesinin ardından, adayların tercih süreçleri başlayacaktır.

20 bin öğretmen adayının sözlü sınavları 22 Şubat 2020 Cumartesi günü sona erecektir. Yapılan sözlü sınavın sonuçları da 25 Şubat 2020 Salı günü meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Yapılan sözlü sınavın sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğretmen adaylarımızın tercih dönemi başlayacaktır. Öğretmen adaylarımızın tercih dönemi 9 – 13 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Yapılan tercih işlemlerinin ardından da öğretmenlerimizin atama sonuçları da 18 Mart 2020 Çarşamba günü açıklanacaktır.

20 Bin Öğretmen Ataması Daha Gerçekleştirilecek!

20 Bin Öğretmen Ataması Daha Gerçekleştirilecek! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında 20 bin ek öğretmen ataması yapacaklarını açıklamıştır. Yaptığı açıklamanın ardından da teşekkür mesajlarına geçerek şunları ifade etmiştir. Her zaman her koşulda eğitim ailemizin taleplerine öncelik veren ve güçlü desteği ile her daim yanımızda olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a 20 bin ek öğretmen atama müjdesi için şükranlarımızı sunuyoruz, diyerek teşekkürlerini iletti. Bakan Selçuk, yaptığı Twitter mesajında ayrı olarak, 20 bin ek öğretmen ataması için öğretmen atama sürecinde eğitim ailesinin ihtiyaçlarına hassasiyet ile sahip çıktığını belirttiği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a Milli Eğitim Bakanlığı adına teşekkürlerini iletti.

Bakan Selçuk Twitter üzerinden yaptığı teşekkürlerin ardından, öğretmen adaylarının Twitter üzerinden teşekkürlerine de karşılık vererek şunları söyledi. Umarım bu gün duyduğunuz heyecanı, meslek hayatınız boyunca duymak ve korumak için çabalarsınız. Bizim için asıl teşekkür çocukların ve öğretmenin gözündeki ışık, olduğunu belirterek öğretmen adaylarının teşekkürlerine cevap verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.