emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Uçak ve Tren Bilet Satışları Başladı!

Uçak ve Tren Bilet Satışları Başladı!
25.05.2020

Hava ve Demir Yolu Bilet Satışları Başladı! Hava ve Demir yollarında korona sonrası bilet satışları başlamış bulunmaktadır. Demir ve Hava yolları ulaşımında korona virüsü süreci içinde alınan tedbirler sonrasında seferlere ara verilmişti. Ramazan bayramı sonrasında normalleşme adımları atılmaya başlanması planlanmaktadır. Bu kapsamda denir yolu ve hava yolu aracılığı ile yapılacak olan ulaşım işlemi için bilet satışları başlamış bulunmaktadır.

Korona virüsü kapsamında ulaşım araçlarından önemli olanlar arasında yer alan demir yolu ve hava yolu toplu taşıma araçlarında yolcu taşımaya ara verilmişti. Gerçekleştirilen aranın ardından normalleşme çalışmaları başlanması sürecine girilmiş bulunulmaktadır. İlk olarak Ramazan Bayramı sonrası başlatılacak işlem sürecinde hava ve demir yolu için bilet satışları başlamış bulunmaktadır. Korona virüsü nedeni ile faaliyetleri durdurulmuş bulunan demiryollarında 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren başlayacak olan konvansiyonel ve Yüksek Hızlı Tren seferleri için biletler satışa çıkarılmış bulunuyor. Fakat daha öncesinde satışa sunulan hava yolu sektöründe seferlerin ise 4 Haziran 2020 tarihinde başlanması planlanıyor. Korona virüsü salgını sonrasında yurt dışı uçuşları tüm dünya çapında durdurulmuş bulunmaktadır. Ardından alınan bir karar neticesinde de yurt için uçuşlar d iptal edilmişti. Korona virüsünün yavaş da olsa gerilemeye başlamasının ardından hava ve demir yolu ulaşımları bayram sonrasında başlanacaktır.

Demir Yolu Ulaşımı İçin Biletler Satışa Çıktı!

Demir Yolu Ulaşımı İçin Biletler Satışa Çıktı! Demir yolu sektöründe ise konvansiyonel ve YHT hatlarında 28 Mayıs 2020 itibarı ile başlanması planlanan seferler için hazırlıklar son sürat devam ediyor. Yapılacak olan tren seferleri içinde bilet satışları bu gün itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Korona virüsü sonrası normalleşme sürecinin başlamasının ardından, YHT’ler 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren, Ankara – İstanbul, Ankara – Eskişehir, Ankara – Konya ve Konya – İstanbul hatlarında gün içerisinde toplam olarak 16 sefer yapılacaktır.

Tren için biletler ilk olarak temassız işlem üzerinden mobil uygulama internet sitesi ya da gişe aracılığı ile satın alma işlemi yapılabilecektir. Çağrı merkezi ve acentelerden bilet satış işlemi yapılmayacaktır. Öte yandan Marmaray ve Başkentray gibi şehir içi hatlarda seferler durdurulmamış ve sefer sayılarının arttırılması planlanmaktadır. Hava ve demir yolu bilet satış işlemleri yolcuların korona virüsü ile durumlarını tetkik etmek maksadıyla Sağlık Bakanlığı bilişim sistemleri veri tabanı üzerinden, Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile gerçekleştirilecektir. Giriş ve Çıkış yasağı bulunan iller için Seyahat İzin Belgesi de alınması gerekmektedir.

Evden Çalışmak Kalıcı Hale Geliyor

Resmi Gazete’de Yayımlandı, O Alımların Vergi Oranı Artırıldı!

Ramazan Bayramı Sonrası Mesai Saatleri Değişiyor!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.