emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Almanya İŞKUR Üzerinden 10 Bin TL ve Üzeri Maaşla İşçi Alacak!

Almanya İŞKUR Üzerinden 10 Bin TL ve Üzeri Maaşla İşçi Alacak!
30.01.2020

Almanya İŞKUR Üzerinden 10 Bin TL ve Üzeri Maaşla İşçi Alacak! Almanya’nın Türkiye’den işçi alımı ile ilgili haberlerinin gelmesinin ardından detayları oldukça merak ediliyor. İŞKUR yurt içinde işsiz vatandaşlarımızı işe yönlendirmekte ve iş sahibi yapmakta oldukça sağlıklı bir şekilde sonuca ulaşan işlemler yapmaya devam etmektedir. İŞKUR 2020 yılında da artık iş ve işçi bulmada yurt dışına yönelik olarak da çalışmalarına devam edecektir. Almanya’dan gelen nitelikli işçi açığı haberine göre İŞKUR artık yırt dışına da takviye işçi gönderimi yapacak. İŞKUR Türkiye’den Almanya’ya personel gönderimi yapacak. İŞKUR vasıtası ile Almanya’da işe yerleştirilen işçiler en az olarak 1557 Euro maaş alacak. Türkiye’den bakıldığında ise bu tutar 10 bir TL civarında olmaktadır.

Türkiye’de bulunan yüz binlerce vatandaşımız yurt dışında daha iyi şartlarda çalışmak adına çıkacak olan en ufak bir fırsatı değerlendirmeye çalışmaktadır. Bu açıdan bakıldığında yurt dışı işçi ilanları oldukça rağbet görmektedir. Özellikle de Almanya’da Türklerin de olması bu iş fırsatına rağbeti artırmış durumdadır. Almanya Türkiye İŞKUR üzerinden çalışmak üzere bazı mesleklerdeki eleman açığını Türkiye’den sağlanmasını istemektedir. Bu kapsamda Almanya’da çalışmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını İŞKUR üzerinden yapabileceklerdir.

Türkiye’den Almanya’da çalışmak isteyen vatandaşlarımız, sigortalı olarak en az asgari ücret tutarında bir maaş ile çalıştırılacaklardır. Almanya’daki asgari ücret tutarı ise 1.557 Euro olmaktadır. Almanya’da çalışmak için giden bir vatandaşımız aylık olarak en az 10 bin TL maaş alacaktır.

İŞKUR Üzerinden Almanya’da Çalışmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

İŞKUR Üzerinden Almanya’da Çalışmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir? AB ülkeleri arasında ekonomisi oldukça güçlü durumda olan Almanya, kalifiye eleman açığını AB dışı ülkelerden alma kararı almış bulunmaktadır. Yenilenen yasanın yürürlüğe girmesinin ardından da bu yöndeki çalışmalar hız kazanmış bulunmaktadır. Gelen haberlere göre Berlin, 1 Mart 2020 tarihinde resmi nitelik kazanması beklenen yasaya göre, Avrupa Birliği haricinde sağlık sektöründe ki iş gücü açığının kapatılması için Filipinler ve Meksika ile kapsamlı anlaşmalara imza atmış bulunmaktadır.

Buna göre Türkiye’den nitelikli işçi alımı yapmak isteyen Almanya’da çalışmak isteyenlerin sağlaması gereken şartlar aşağıdaki gibi olmaktadır.

20 – 45 yaş arası her Türk vatandaşı, sağlık engeli bulunmadığı sürece başvurularını www.obm-turkiye.com adresi üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. Belirtilen adres üzerinden giriş yaparak form doldurmanız gerekmektedir. web sayfası üzerinden başvuru formunu doldurduktan sonra, sizden adınıza talep edilen evrakları temin etmeniz ve Almanca tercüme ettirmeniz gerekmektedir.

İŞKUR Üzerinden Almanya’da Çalışmak İçin Almanca Ne Kadar Bilmeniz Gerekmektedir?

İŞKUR Üzerinden Almanya’da Çalışmak İçin Almanca Ne Kadar Bilmeniz Gerekmektedir? Almanya’da İŞKUR üzerinden başvuru yaparak çalışmanız için A1 – A2 – B1 seviyelerinde Almanca bilmeniz gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında yapılacak olan mülakatta, A1, A2 ve B2 seviyelerinde eğitim aldığınız belgelendirerek ve bunu Almanca olarak ifade etmeniz gerekecektir.

Almaya işçi alımını yapacağı kadro açıkları ise internet teknolojileri, metal ve ağır sanayi, aşçılık ve gastronomi ve inşaat alanlarında son derece önemli sayılacak kadar iş gücü açığı bulunmaktadır.

Yorumlar

  1. Ali Akın ÇORBACI dedi ki:

    Almayaya çalışmaya giden işçinin maaşı neden tl ile söyleniyor ki. Buradaki bir işçinin 1557 tl alması gibi bişey sonuçta. 1557 € kalifiye eleman ihtiyacı için düşük bir ücret. Türkiye de yaşayıp 1557 € alsam amenna.

  2. Ali deniz dedi ki:

    İş istiyorum