emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

SGK Cep Telefonu Güncelleme

SGK Cep Telefonu Güncelleme

Açılımı Sosyal Güvenlik Kurumu olan SGK, Türkiye’de 16 Mayıs 2006 tarihinde faaliyete geçen, 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi sosyal güvence kurumlarının devredilmesi sonucu oluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olarak görev yapmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu, genel kurul, yönetim kurulu ve başkanlık gibi farklı unsurlardan oluşan bir kuruluştur.

SGK cep telefonu güncelleme konusunda bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu birçok sektörde görev alan vatandaşların çok çeşitli sebeplerden dolayı geliri azalmış olan bireylerin, bir başkasına muhtaç olmaması amacıyla ve bireylerin daha iyi bir yaşam sağlayabilmeleri için kurulmuş bir sosyal güvenlik sistemidir. 

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bireylere birçok hizmeti mevcuttur. SGK cep telefonu güncelleme hizmeti de bunlardan birisidir. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun amacı, Türkiye’deki sosyal sigortacılık alanından, eşit, ilkeli, kolay erişimi sağlanacak, dünya sigortacılık alanındaki standartlara uygun sürdürebilen bir sosyal güvenlik sistemi oluşturmak ve bu güvenlik siteminin devamlılığını sağlamaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Görevleri Nelerdir?

Ülke içerisinde bulunan ve yaşan her türlü bireyin, sosyal haklarının devlet tarafından korunması, gözetilmesi için faaliyete geçen Sosyal Güvenlik Kurumu’nun görevleri 5502 sayılı Kanunun 3. maddesinde açıkça yer almıştır. Bu görevler;

 • Ülkenin ulusal kalkınma yasaları ve devletin belirlemiş olduğu politikaların yıllık programlarının önceliğine yer verilerek sosyal güvenlik politikalarını uygulamak ve sosyal güvenlik politikaların daima geliştirilmesi açısından çalışmalar yapmak ve bu çalışmaların devamlılığını sağlamak,
 • SGK cep telefonu güncelleme hizmeti bulunan Sosyal Sigortalar Kurumu’nun belirlemiş olduğu yasalar, SGK’nın görevleri arasında yer alan gerçek ve tüzel kişilere ait hak ve sorumlulukları, ilgili kişileri bilgilendirmek, gerçek ve tüzel kişilere ait olan hak ve sorumluluklarının kullanılması ve bu sorumlulukların hayat geçirilmesini sağlamak.
 • Sosyal devletin görevlerinden biri olan sosyal güvenlik ile ilgili durumlarda, diğer ülkelerdeki sosyal güvenlik konularında geliştirdikleri yenilikleri belirlemek, Avrupa Birliği ve uluslar arası kuruluşlar ile gerekli olan durumlarda işbirliği gerçekleştirmek, diğer ülkelerle gerektiğinde yapılacak olan sosyal güvenlik konusunda, ilgili sözleşmelerin maddelerine göre çalışmalar yürütmek, sosyal güvenlik konusu ile ilgili diğer ülkelerle imzalanan anlaşmaların maddelerini uygulamak, anlaşma maddelerini hayata geçirmek.
 • Sosyal Sigortalar Kurumu’nun görevleri arasında SGK cep telefonu güncelleme hizmeti de bulunmaktadır. Devletin belirlemiş olduğu sosyal güvenlik konusunda yeni bir uygulama kapsamında, kamu kurumları arasındaki iş birliğinin oluşmasını ve kurumlar arasından birlikte hareket edilmesini sağlamak.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bir hizmeti SGK cep telefonu güncelleme hizmetidir. Sosyal Güvenlik Kurumu, kısa vadeli sigorta işlemi ile uzun vadeli sigorta işlemi kapsamında genel sağlık sigortasından oluşmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu bu maddelerden oluşan görevlerini yerine getirmek ve sigortalı olan tüm vatandaşlarının haklarını korumak, onlara gelecekte yaşlılık ya da emeklilik gibi dönemlerinde daha iyi bir yaşam sağlamak için faaliyet göstermektedir.

SGK Cep Telefonu Güncelleme Nedir?

Günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu her yönden kendini geliştirici her gün farklı yenilikler ve hizmetler sunarak, üye olan çalışanlarına daha iyi bir hizmet vermektedir. SGK cep telefonu güncelleme aracılığı ile öğrenmek istediğiniz, merak ettiğiniz bazı konuları cep telefonunuz aracılığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun istediğiniz uygulamasını cep telefonunuza, ücretsiz olarak indirerek, aydınlanmak istediğiniz her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu hizmeti olan SGK cep telefonu güncellemenin bu yenilikçi uygulaması ile iletişim bilgilerinizi, yani cep telefonu numaranızı sisteme eklediğiniz andan itibaren birçok konuda artık SGK’ya gitmeden bilgi sahibi olacaksınız. Bu bilgileri sisteme aktardığınızda istediğiniz konular kısa mesaj şeklinde, telefonunuza iletilecektir.

SGK cep telefonu güncelleme hizmetinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurulu’nun cep telefonu uygulamasında yer alan konular şöyledir,

 • Şahısların prim ödemeleri,
 • Şahısların çölyak ödemeleri,
 • 4a sigortalı olanların tescili,
 • SSK sigorta tescili,
 • BAĞ-KUR sigortalı çalışanların tescili,
 • Emekli Sandığı sigortalı tescil,
 • SSK sigortalı işten ayrılmış,
 • BAĞ-KUR sigortalı işten ayrılmış,
 • Emekli Sandığı sigortalı işten ayrılmış,
 • SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı toptan ödeme ve emekli aylığı bağlama
 • SSK ve BAĞ-KUR iş görmezlik raporu,
 • Emzirme yardımı ödemesi,
 • Hizmet borçlanmaları,
 • Emekli ödemeleri,
 • Cenaze ödemeleri

gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu hizmetten kolayca yararlanabilirsiniz.

SGK Cep Telefonu Güncelleme Nasıl Yapılır?

SGK cep telefonu güncelleme hizmeti sunan Sosyal Sigortalar Kurumu’nun cep telefonu kısa mesaj aracılığıyla gerçekleştirdiği bilgilendirmeyi aktif hale getirebilmek için, ilk olarak SGK’nın web sayfasını açmanız gerekiyor. Yazımızın sonunda yer alan linke tıkladığınızda, ekranda ‘SMS Hizmetleri Bilgi Girişi / Güncelleme’ butonu yer alacak, o butonu tıkladıktan sonra kişisel bilgilerinizle boş olan alanları doldurduktan sonra ‘İleri’ butonu tıklayarak devam edeceksiniz.

1

Böylece cep telefonunuzu SGK cep telefonu güncelleme sistemine kaydederek, istediğiniz konularda kolayca bilgi sahibi olacaksınız. Eğer SGK cep telefonu güncelleme hizmeti için cep telefonunuz sisteme kayıtlıysa ve siz güncelleme yapmak istiyorsanız, bunun için TC kimlik numaranız ile cep telefonu numaranızı sisteme ‘SMS Hizmetleri Bilgi Giriş/ Güncelleme’ kısmında yeni numaranızı sisteme ekleyebilirsiniz. Böylece merak ettiğiniz her bilgi sizin yeni cep telefonu numaranıza iletilecektir.

SGK Cep Telefonu Güncelleme TIKLAYINIZ!

Yorumlar

 1. Halit Bağdatlı dedi ki:

  Cep Telefonumu güncelle yemiyorum arıza devam ediyor.

 2. Halit Bağdatlı dedi ki:

  Cep Telefonumu güncelle yemiyorum. Sitede bir problem var.

 3. Yavuz dedi ki:

  Sms güncelleme bölümünde sorun var

  1. Halit Bağdatlı dedi ki:

   Cep Telefonumu güncelleyemiyorum. Sitede bir problem var.