Genel

Kredi Kartı Borcu Olanlara Müjde! Faiz Oranları Düşürüldü

Kredi Kartı Faiz Oranları Değiştirildi! Gelen son dakika haberine göre tüm kredi kartları için faiz oranlarının değiştirildiği haberi bildirilmiş bulunmaktadır. Tüm kredi kartı kullanıcılarını yakından ilgilendiren haber geldi. Gelen habere göre kredi kartı kullanımında ki faiz oranlarına indirim yapılmış bulunmaktadır. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre Türk Lirası cinsinden kredi kartı işlemleri için uygulanacak olan aylık azami faiz oranı % 1,25’ düşürülmüş bulunmaktadır. Merkez Bankası tarafından indirim yapılan bir diğer uygulamaya da yapılan indirim ile ilgili açıklama neticesine göre aylık azami gecikme faiz oranı % 1,55’e indirildiği açıklanmaktadır. Merkez bankası tarafından bildirilen faiz indirimlerinin de 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacağı bildirilmiş bulunmaktadır.

Merkez Bankası’nın Kredi Kartı Faiz Bildirimi!

Merkez Bankası’nın Kredi Kartı Faiz Bildirimi! Merkez Bankası Türkiye olarak son dakika açıklaması yapmış bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından son dakika açıklamasına göre de TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanan aylık azami akdi faiz oranının da indirime gidilmesiyle birlikte % 1,25 oranına düşürülmüş bulunmaktadır. Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre de kredi kartı azami faiz oranlarının, bundan sonraki dönemlerde geçerli olmak üzere üçer aylık dönemlerde ilan edilmeyeceğini ve ilan edilen oranlar ile ilgili olarak da değişiklik yapılana kadar geçerli olacağının altını çizdi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanmış bulunan kredi faiz oranları indirim işleminin de 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren geçerli olacağını da belirtmiş bulunmaktadır. Merkez Bankası tarafından yağılan son dakika açıklamasına göre kredi kartı faiz indirimi ile ilgili olarak gerçekleştirilen indirim oranları aşağıdaki gibi gerçekleştirilmiş bulunmaktadır.

  • TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak olan aylık azami akdi faiz oranı % 1,4 oranından, % 1,25 oranına,
  • Aylık azami gecikme faiz oranı % 1,7 oranından, % 1,55 oranına,
  • Döviz cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak olan aylık azami akdi faiz oranı % 1,12 oranından, % 1,0 oranına,
  • Aylık azami gecikme faiz oranı % 1,42 oranından, % 1,3 oranına düşürülmüş olmaktadır.

Üç Bankadan Kredi Erteleme Kararı Geldi!

TC İle Ücretsiz Kredi Puanı (Notu) Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi Sicili Nedir, Banka Kredi Sicili Nasıl Temizlenir ?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu