emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik
27.04.2017

Herkes yaşam standartlarının yüksek olmasını ister, yıllarca bunun için çalışır. Kimi eğitim alır, kimi sahip olduğu yeteneklerine göre çeşitli görevler alırlar. Bu şekilde uzun yıllar çalışarak kendilerine daima iyi bir gelecek hazırlamak için çalışırlar. Bu sırada onlarla beraber devam eden sigorta kurumları yardımcı olur. Çünkü sigorta kurumları da sizlerin gelecekte olacak olan yaşantınızda daha iyi şartlarda yaşamanız için vardır. Çalışma hayatınız boyunca ödenen primlerinizin her birini sizler emekli olduğunuzda alırsınız. Ancak elbette ki bu ücretin kime yeteceği konusunda herkesin aklında çeşitli soru işaretleri vardır. Hiçbir kurum tam anlamıyla rahat bir emeklilik için yeterli maaşı vermez. Bu nedenle görev bireylerin kendilerine düşer.

Her bireyin kendi yapacak olduğu farklı yatırım projeleri ile emeklilik maaşlarını arttırmaları mümkündür. Bu noktada elbette bir banka kurumundan yardım almaları gerekir. Kuveyt Türk Bankası da uzun yıllardır halkın istek ve ihtiyaçlarına kulak vermektedir. Buna ilişkin yapılan pek çok çalışma vardır. Bunlardan biri de Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik hizmetidir. Kuveyt Türk bireysel emeklilik sayesinde artık emeklilik yaşantınıza maddi açıdan büyük bir rahatlık sağlayabilirsiniz. Çünkü bu emeklilik işlemleri sonucunda almanız gereken sigorta kapsamındaki emeklilik maaşından daha yüksek bir maaş alırsınız. Bu nedenle her birey bu yatırım projesini merak eder.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik İşlemi Nedir?

Yıllardır büyük bir güvenle hizmet veren Kuveyt Türk bankası emeklilik döneminizde de en baş yardımcılarınızdan biridir. Bu nedenle Kuveyt Türk bireysel emeklilik sistemi hazırlamayı da ihmal etmemiştir. Bu sistem, Sosyal Sigorta Kurumlarının sunmuş olduğu hizmete ek olarak vatandaşların emekliliklerinde daha fazla maaş almalarını sağlar. Bu nedenle mutlaka her bireyin bu konu hakkında bilgi edinmeleri gerekir. Çünkü birçok vatandaş aldığı emeklilik maaşından şikayetçi olmaktadır. Bu durumdan şikayet etmelerinin yanında da büyük şehirlerde ikamet eden bireyleri geçim sıkıntısı sarmıştır. Günümüzde yaşam oldukça zorlaşmıştır. Dolayısıyla bir emeklilik maaşı ile geçim sağlamak bir hayli zordur. Bu nedenle emekli olmak çok isteseler bile işin maddi kısmını düşününce ne yazık ki çalışmaya ek işlere devam eder. Rahat bir emeklilik geçiremez. İşte tam da bu şekilde düşünenler için Kuveyt Türk tarafından oluşturulan emeklilik yatırım projesi vardır. Bu yatırım projesi bireylerin ödedikleri sigorta primlerinin dışında yatıracak oldukları farklı tutarlar ile sağlanır. On yıllık bir yatırım sonucunda emeklilikleri geldiklerinde daha fazla emekli maaşı alırlar. Yani banka sigorta emeklilik maaşının üzerine bu yaptığı yatırım bedelini de koyar. Böylece emeklilik maaşı da artmış olur.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik Koşulları Nelerdir?

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik projesi akıl sağlığı yerinde, fiil ehliyeti tam olan vatandaşlar içindir. Bu nedenle ilk koşul tam ehliyetli olmadır. Bunun yanında on yıl boyunca bu kapsamda Kuveyt Türk bankasına düzenli olarak katkı payı ödemeleri gerekir. Aylık olarak 500 TL’yi kesintisiz verebilecek olan vatandaşlar seçilir. Her ay olmasa da ister üç aylık ister altı aylık gibi tercihler de yapılabilir. Bu koşullar sonucunda 56 yaşlarını tamamlayan bireyler emekliliğe hak kazanabilir.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı

Bireysel emeklilik sayesinde de belirlenmiş olan tutarların üzerine ek katkı payları eklenir. Katkı payları tüm bankalarda aynı orandadır. Devlet tüm bireysel emeklilik işlemlerine yüzde 25 oranında bir katkı sağlamaktadır. Sizler de eğer dilerseniz bu noktada Kuveyt Türk Bankasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası bireylerin istedikleri yatırım paketlerini onlara sunar. Ödeme şekillerine göre en uygun yatırım planını tercih edebilirsiniz. İster ayda bir, ister üç ayda bir, ister de altı ayda bir ödeme paketlerini tercih edebilirsiniz. Kuveyt Türk bu noktada sizin bütçenize göre bir yatırım fonu bulundurur. Konu üzerinde daha detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz aşağıda yer alan linke tıklayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik Sistemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

  1. TUNCAY KARAGÖZ dedi ki:

    Ben 19,08,2015 yılında Kuveyt türk bankasından bireyselemeklilik yaptırdım,19,08,2018 de üçüncü senem doluyor,ayrlmak istesem kendi yatırdığım ana paramdan kesinti olurmu devlet katkısından ne kadar alırım.giriş aidatı kesilmeyecek söylenmişti doğrumudur.