Genel

Koronavirüsü Milli Maçlarını da Vurdu!

Koronavirüsü Milli Maçlarını da Vurdu! Tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam eden korona virüsü Türkiye’de milli maçlara da engel oldu. Tüm hızı ile dünya genelinde yayılmaya devam eden korona virüsü salgını spor camiasını da oldukça etkilemiş bulunmaktadır. UEFA’dan gelen son dakika haberine göre korona virüsü salgını neticesinde Haziran 2020 ayı içerisinde oynanması planlanan milli maçların tamamı iptal edilmiş bulunmaktadır.

Korona virüsü etkisini tüm dünya üzerinde şiddetli bir biçimde göstermeye devam ediyor. Dünya genelinde şu ana kadar 40 bin insanın ölümüne neden olan salgın dolayısıyla gerçekleştirilen erteleme ve iptal işlemleri futbol camiasını da yakından etkilemiş bulunmaktadır. Her geçen gün Avrupa genelinde sayıları artmaya devam eden ölümler nedeni ile spor alanında da birçok karşılaşma ve müsabakalar iptal ya da ertelenmiş durumda. UEFA korona salgınına karşı alınan önlemler doğrultusunda alınan kararlara bir yenisini daha eklemiş bulunmaktadır. UEFA tarafından bildirilen ve son dakika gelişmesi olarak duyurulan habere göre A Milli Takım’ın Haziran 2020 ayı içerisinde oynaması planlanan hazırlık maçlarının tamamı iptal edilmiş durumda.

UEFA, A Milli Takım’ın Hazırlık Maçlarını Erteledi!

UEFA, A Milli Takım’ın Hazırlık Maçlarını Erteledi! Gün geçmiyor ki korona virüsü nedeni ile alınan tedbirlere bir yenisi eklenmesin. Her geçen gün ölümlerin artması ve hızla yayılmaya devam eden korona virüsü salgınına tedbir olarak bir yenisi daha eklendi. Korona virüsüne karşı tedbir amaçlı UEFA Haziran 2020 ayı içerisinde A Milli Takımı’nın hazırlık maçlarını ertelemiş bulunmaktadır.

Tüm dünya kapsamında korona virüsü sebebi ile tedbirlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. İlk olarak turnuvalar ve lig maçları askıya alındı. Daha sonra da flaş bir karar UEFA’dan gelmiş bulundu. Buna göre UEFA 2020 Haziran ayı içerisinde yapılması planlanan milli takım hazırlık maçlarını iptal etti. Korona virüsü kapsamında alınan tedbirlere bir yenisi olarak eklenen duruma göre, Milli Takımımızın daha önceden ertelenen Slovenya ve Avusturya maçlarına yenisi de eklenmiş oldu. Milli takımımızın Azerbaycan ve Hırvatistan ile oynayacağı hazırlık maçları da korona virüsü nedeni ile ertelenmiş bulunmaktadır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu