Genel

Yarından İtibaren Tüm Türkiye Genelinde Maske Takmayana Ceza Kesilecek!

Son Dakika Gelişmesi Yarından İtibaren Tüm Türkiye Genelinde Maske Takmayana Ceza Kesilecek! Gelen son dakika haberine göre yarından itibaren ülke genelinde maske takmayan tüm vatandaşlarımıza para cezası uygulanacaktır. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamına göre yarın yani 22 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren maske takma zorunluluğunu uygulamayan tüm vatandaşlara 900TL idari para cezası kesileceği belirtilmiş bulunuyor.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara yarından itibaren olmak üzere 900TL idari para cezası kesilecektir. Korona virüsü salgını nedeni ile getirilen maske takma zorunluluğu yönelik olarak 81 il valiliğine 18 Haziran 2020 tarihinde talimat göndermiş bulunmaktadır. Bakanlık ayrıca 22 Haziran 2020 tarihine kadar bu kuralı ihlal edenler için uyarıldıktan sonra bilgilendirilmesini ve ardından 900TL idari para cezası uygulanmasını istemiş bulunmaktadır. Kapsam gereğinde kolluk kuvvetleri tarafından 4 gün boyunca ülke genelinde yapılan denetimlerin ardından maske takmayan vatandaşlar uyarılım bilgilendirilmiş bulunmaktadır.

22 Haziran 2020 Tarihinden İtibaren Maske Takmayana 900TL Para Cezası Uygulanacak!

22 Haziran 2020 Tarihinden İtibaren Maske Takmayana 900TL Para Cezası Uygulanacak! 81 il geneline gönderilen genelge kapsamında 22 Haziran 2020 tarihinden itibaren ülke genelinde maske takmayanlara idari para cezası uygulanacaktır. Yarın itibarı ile maske takma zorunluluğuna uymayanlar için ülke genelinde uygulanacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince 900TL idari para cezası kesilecektir.

Maske takmanın, 48 il genelinde hayatın tüm alanlarında, 33 il genelinde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi alanlarda takma zorunluluğu bulunmaktadır. Yani insanların toplu olarak bulundukları alanlarda ve iş yerlerinde takma zorunluluğu bulunmaktadır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu