emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Yarından İtibaren Tüm Türkiye Genelinde Maske Takmayana Ceza Kesilecek!

Yarından İtibaren Tüm Türkiye Genelinde Maske Takmayana Ceza Kesilecek!
21.06.2020

Son Dakika Gelişmesi Yarından İtibaren Tüm Türkiye Genelinde Maske Takmayana Ceza Kesilecek! Gelen son dakika haberine göre yarından itibaren ülke genelinde maske takmayan tüm vatandaşlarımıza para cezası uygulanacaktır. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamına göre yarın yani 22 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren maske takma zorunluluğunu uygulamayan tüm vatandaşlara 900TL idari para cezası kesileceği belirtilmiş bulunuyor.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara yarından itibaren olmak üzere 900TL idari para cezası kesilecektir. Korona virüsü salgını nedeni ile getirilen maske takma zorunluluğu yönelik olarak 81 il valiliğine 18 Haziran 2020 tarihinde talimat göndermiş bulunmaktadır. Bakanlık ayrıca 22 Haziran 2020 tarihine kadar bu kuralı ihlal edenler için uyarıldıktan sonra bilgilendirilmesini ve ardından 900TL idari para cezası uygulanmasını istemiş bulunmaktadır. Kapsam gereğinde kolluk kuvvetleri tarafından 4 gün boyunca ülke genelinde yapılan denetimlerin ardından maske takmayan vatandaşlar uyarılım bilgilendirilmiş bulunmaktadır.

22 Haziran 2020 Tarihinden İtibaren Maske Takmayana 900TL Para Cezası Uygulanacak!

22 Haziran 2020 Tarihinden İtibaren Maske Takmayana 900TL Para Cezası Uygulanacak! 81 il geneline gönderilen genelge kapsamında 22 Haziran 2020 tarihinden itibaren ülke genelinde maske takmayanlara idari para cezası uygulanacaktır. Yarın itibarı ile maske takma zorunluluğuna uymayanlar için ülke genelinde uygulanacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince 900TL idari para cezası kesilecektir.

Maske takmanın, 48 il genelinde hayatın tüm alanlarında, 33 il genelinde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi alanlarda takma zorunluluğu bulunmaktadır. Yani insanların toplu olarak bulundukları alanlarda ve iş yerlerinde takma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.