emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul Metrobüslere Yeni Uygulama Başlattı!

İstanbul Metrobüslere Yeni Uygulama Başlattı!
10.04.2020

İstanbul Metrobüslere Yeni Uygulama Başlattı! Korona virüsü kapsamında en çok görülen vakaların İstanbul gibi büyükşehirler kapsamında olduğunu belirterek yeni uygulamaya geçildi. Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul için korona virüsüne yönelik olarak metrobüslerde yeni bir uygulamaya gidilmiş bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, korona virüsüne karşı olarak yolculuk sayısının en fazla olduğu tespit edilen metrobüs istasyonlarına termal kameralar yerleştirmiş bulunmaktadır. Termal kameralarda belirlenen ve ateşi yüksek çıkan vatandaşların tespit edilmesinden sonra metrobüslere binmesi yasaklanmış bulunmaktadır. Termal kameralar yolu ile ateşleri yüksek çıkan vatandaşlar en yakın sağlık kurumlarına yönlendirilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Yeni Koronavirüs Önlemi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Yeni Koronavirüs Önlemi! İBB tarafından yapılan açıklamaya göre korna virüsü için uygulanan yeni tedbirler bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak korona virüsüne karşı yeni bir uygulama daha ilave ettikleri belirtilmektedir. Buna göre metro istasyonlarının ardından metrobüs hatlarına da termal kamera takılmaya başlandı. Özelli yolu sayılarının en fazla olduğu alanlar belirlenerek ilk olarak bu duraklara termal kamera yerleştirilmiş bulunulmaktadır.

Yolcu sayılarının en fazla olduğu duraklar belirlenmiş ve Uzunçayır, Zincirlikuyu, Mecidiyeköy, Şirinevler ve Avcılar olarak belirlenmiş olmaktadır. Bu duraklara termal kamera yerleştirilmiş ve bu metrobüs istasyonlarına gelen vatandaşların ateşleri ölçülmektedir. Ateşleri yüksek çıkan vatandaşlarımız ise en yakın sağlık birimlerine yönlendirilmektedirler.

Metrobüs istasyonlarında kurulan termal kameralar ile yapılan takipler, güvenlik personellerinin görevde bulunduğu bilgisayarlara görüntüleri aktarmaktadırlar. Böylece güvenlik görevlileri turnikelerden metrobüse geçiş yapan vatandaşların ateş derecelerini anında ekranda görebilmektedir. Güvenlik görevlisi tarafından izlenilen görüntülerde ateş oranı yüksek tespit edilen vatandaşlara bilgilendirmede bulunduruluyor. Bu vatandaşlar yapılan bilgilendirmenin ardından uygun bir alanda bekletilerek, güvenlik görevlisi tarafından 112 ve 184 numaralı telefonu arayarak bilgi aktarımı sağlanıyor. Ateşi yüksek çıkan vatandaşlar böylece en yakın sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.

Hükümetten Meclise 62 Maddelik Yeni Yasa Teklifi Geldi!

İstanbul’da Ücretsiz Maskeleri Eczaneler Dağıtacak!

Özel Hastaneler Koronavirüslü Hastalardan Ücret Alamayacak!

Yorumlar

  1. Cemal Süreyya dedi ki:

    Termal kameralar genel olarak bir işe yaramıyor çünkü korona ateşi bildiğimiz ateş gibi değil ani terleme ve deride yanma hissi gibi oluyor ve 5-10 dakika sonra normale dönüyorsunuz ve ağır hasta olmadığınız sürece anlaşılması zor,o yüzden sağlıklı olduğunu zanneden kişi bile korona virüsü taşıyor olabilir