emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Gelişmesi 14 Günlük Karantina Kuralı Kaldırıldı!

Son Dakika Gelişmesi 14 Günlük Karantina Kuralı Kaldırıldı!
11.06.2020

Son Dakika Gelişmesi 14 Gün Karantina Kuralı Kaldırıldı! Türkiye korona virüsü salgını ile verdiği büyük mücadelenin ardından tam anlamıyla sona ermese de normalleşme sürecine yavaş yavaş devam ediyor. Gelen son dakika haberine göre bir kural daha normalleşme sürecinde kaldırılmış bulunuyor. Buna göre normalleşme sürecine bağlı olarak yurt dışından gelen vatandaşlar için evde karantina süreci kaldırılmış bulunmaktadır. Yurt dışından Türkiye’ye gelen kişiler için geçerli olan evde karantina kuralı kaldırılmış bulunuyor.

Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek isteyen vatandaşlar için uygulanmakta olan 14 günlük evde karantina gözetim kuralı kaldırılmış bulunuyor. Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı tarafından yapılan yazılı açıklama neticesinde,  tüm dünya genelinde etkisini yoğun bir biçimde gösteren korona virüsü salgını kapsamında, sınır kapılarında ve yurt dışından gelen vatandaşlar için uygulanan sıkı tedbirler normalleşme sürecinde kaldırılmaya başlanmış bulunuyor. Buna göre her yıl yaz aylarında Avrupa ülkelerinden kara yolu ile Türkiye’ye gelen yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar için transit geçişler açılmış bulunuyor. Türkiye’ye gelerek izin dönemlerini rahatlıkla geçirebilmeleri için pek çok çalışmalar hayata geçirilmeye devam ediyor.

Yurt Dışından Memlekete Dönüşler Başladı!

Yurt Dışından Memlekete Dönüşler Başladı! Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, yaptığı açıklamalarında şu konulara değinmiş bulunmaktadır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yaz aylarında tatillerini geçirmek için memleket yoluna koyularak dönüşler başlamış bulunuyor. Vatandaşların Türkiye’ye geliş ve gidişlerinde ihtiyaçlarını rahatlıkla gidermek ve rahatlıkla seyahat etmelerine destek olmak için YTB tarafından başlatılan, “Sıla Yolu Projesi” bu yılda gerçekleştirileceği belirtildi.

Bu yaz da yurt dışından Türkiye’ye gelecek olan, yurt dışındaki vatandaşlarımız için izin sürelerini kısmayacak bir uygulama ile karşılaşmamaları adına Kapıkule’de alınan uygulamaları dahi incelemiş bulunuyoruz. Bu kapsamda “14 Gün Evde Gözetim Uygulaması” kaldırılmış bulunuyor. Başkan açıklamasına şu şekilde devam etmiş bulunuyor, Bu yıl da yaz izin döneminde YTB olarak Memleket Yolu’na düşen vatandaşlarımızın yanında olacağız, dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.