Emeklilik

EMEKLİLİK BAŞVURU TAKİBİ

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışmakta olan bireyler emekli olabilmek için bazı şartları yerine getirmekle yükümlüdürler. Prim ödeme ve belirli bir yaşı doldurma bu şartlardan biridir. Şartları yerine getirdikten sonra emekli adayları emeklilik durumlarını takip edebilmektedirler. Emeklilik başvuru takibinizi internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere emeklilik başvuru takibi işleminizi nasıl yapacağız hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.


Emeklilik Başvurusu İşlemleri

Emeklilik başvurusu takibinizi yapabilmeniz için öncelikle emeklilik başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzu da emeklilik başvuru takibi işlemi gibi internet üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için sizler için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz bu işlem için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi kimlik bilgilerinizle birlikte PTT şubelerine başvuruda bulunarak ödeyebilirsiniz. İşlem ücreti olarak 2 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizi edindikten sonra, E-Devlet üzerinden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıkladıktan sonra açılan ekranda ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız. Değişen ekranla birlikte TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayarak sisteme girip başvuruda bulunabilirsiniz.

E-Devlet Emeklilik İşlemleri İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Emeklilik Başvuru Takibi İşlemi Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemlerinizden sonra emeklilik başvuru takibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik başvuru takibi işlemi için yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda sizden istenilen bilgileri giriniz. Ancak bu sizler için paylaşmış olduğumuz emeklilik başvuru takibi işlemi linki sadece İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız için geçerlidir.

Emeklilik Başvuru Takibi İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı