Emeklilik

Bayram Öncesi Emekli Maaş Ödemeleri Başladı! Ödeme Tarihleri

Bayram Öncesi Emekli Maaş Ödemeleri Başladı! Ramazan Bayramı öncesi emekli vatandaşlar için sevindiren haber gelmiş ve emekli maaş ödemelerinin bayram öncesinde yapılacağı belirtilmişti. Beklenen gün geldi ve emekli vatandaşlar için emekli maaş ödemeleri bu gün itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Emekli maaş ödemeleri 19 Mayıs ve Ramazan Bayramlarına denk geldiği için ödemeler öne çekilmiş bulunmaktadır. Bu sebeple erkene alınan emekli maaş ödemeleri bu güm itibarı ile başlamıştır.

Ramazan Bayramı öncesi için ödenmesi planlanan ve duyurulan emekli maaş ödemeleri bu gün başlamış bulunuyor. Ramazan Bayramı için yeni emekli maaş ödeme planı şu şekilde belirlenmiş bulunuyor. 4 / A SSK kapsamı çerçevesine emekli vatandaşlar maaşlarını 15 ve 20 Mayıs tarihlerinde alacaklardır. Ödeme günlerine göre SSK emekli maaş ödemeleri aşağıda bulunuyor.

  • Ödeme günü 17, 18, 19 ve 20 olan vatandaşlar, 15 Mayıs Cuma günü,
  • Ödeme günü 21, 22 ve 23 olan vatandaşlar ise 18 Mayıs Pazartesi günü,
  • Ödeme günü 24, 25 ve 26 olan vatandaşlar da 20 Mayıs Çarşamba günü maaşlarını alacaklardır.

Bağ-Kur Emekli Maaş Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Ramazan Bayramı öncesinde ödenmesi planlanan emekli maaş ödemelerine Bağ-Kur emeklisi vatandaşların maaş ödemeleri de girmektedir. Bağ-Kur emeklisi vatandaşların da bayram öncesinde emekli maaş ödemelerini alabileceklerdir.

  • 4 / B Emekli Maaşını her ayın 25 ve 26’sında alan vatandaşlar,  21 Mayıs’ta,
  • 4 / B Emekli Maaşını her ayın 27 ve 28’inde alan vatandaşlar, 22 Mayıs’ta

Emekli Sandığı emekli vatandaşlarının maaşları için herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir. Emekli Sandığı emeklisi vatandaşlara 1 ve 5 Mayıs tarihlerinde maaş ödemeleri gerçekleştirilmiştir.

Yeni Emekli Olanlara Ramazan Bayramında 1000TL İkramiye Ödenecek

Ölüm Halinde Emekli Maaşı Ne Kadar Düşer?

Emeklilik İkramiyesi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu