• Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama

  Emekli olmak neredeyse çalışan bütün vatandaşların hayalidir. Emekli olup, ileride daha rahat yaşam sürdürebilmek ister. Ailesi için yıllarca çalışmış olup, çalışma hayatı bittikten sonra da ailesine bakmak ister. Bu nedenle emekli olmak için de kayıt olduğu kuruma her ay belirli bir prim ödemesi yapıp, çalışması belirlenmiş olan çalışma yılını tamamlayıp emekli olurlar.


  Emekli olacak vatandaşlarımız için kolaylık sağlayacak 3 kurum bulunmaktadır. Bunlar SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarıdır. Bu kurumların birbirlerinden farklı olmasının nedeni ise her çalışma grubuna yönelik olarak hizmet sunmasıdır. Yazımızın devamında her bir kurum için sorgulama işlemlerini nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak anlatmış olduğumuz bölümleri bulabilirsiniz.

  Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Ne İşe Yarar?

  Emekli olduktan sonra veya emekli olmadan önce, emekli aylığınızın ne kadar olduğunu merak etmek en doğal hakkınızdır. Emekli aylık bilgisi sorgulama işlemi de burada devreye giriyor. Artık internet üzerinden de kolayca yapabildiğimiz emekli aylık bilgisi sorgulama işlemi sayesinde emekli aylığımızın ne kadar olduğunu veya ne kadar olacağını öğrenebiliyoruz.

  Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Emekli aylık bilgisi sorgulama işlemini yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için bir şifreye ihtiyacınız vardır. Şifreniz yoksa işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi alabilmek için size yakın olan herhangi bir PTT şubesine gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi teslim alabilirsiniz.

  SSK Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları için ayrı ayrı gerçekleştirilen emekli aylık bilgisi sorgulama işleminde ilk olarak sizlere anlatacağımız kurum SSK diğer bir adıyla 4A kurumudur. SSK’ya kayıtlı vatandaşlarımız emekli aylığını aşağıda anlattığımız şekilde gerçekleştirebilirler.

  Sponsorlu Bağlantılar


  E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra işlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz bağlantı adreslerinden size uygun olan SSK’yı seçiniz. İşlem 3 kurum için farklı olarak yapılmaktadır. Sizler için resimli ve detaylı olarak emekli aylığı sorgulama işlemini anlatacağız. Bağlantı adresine tıkladığınızda genel olarak karşınıza gelecek olan sayfa aynıdır ancak kurumlara göre sonuç belirlenmektedir.

  SSK için ilk olarak karşınıza gelecek olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Resimde bulunan ve daire içerisine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız.

  4A Emeklilik Aylık Bilgisi

  Resimde bulunan daire içerisindeki seçeneğe tıkladığınızda açılacak olan ikinci sayfa aşağıda sizler için vermiş olduğumuz resimdeki gibidir. Bu sayfa üzerinde doldurmanız gereken alanları resimde sizlere ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Bu alanları T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile doldurunuz. Daha sonra bilgilerinizi kontrol edip, hemen alt tarafta daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Bu sayfadan gelecek ekran üzerinde SSK (4A) emekli aylığı sorgulama işlemini kayıtlı olduğunuz kurum için öğrenmiş olacaksınız.

  SSK (4A) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  BAĞ-KUR Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  BAĞ-KUR emekli aylık sorgulama işlemi de aynı şekilde yapılmaktadır. Yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz bağlantı adreslerinden BAĞ-KUR yazan bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak sayfa aşağıda sizler için vermiş olduğumuz resimde olduğu gibidir.

  4B Emeklilik Aylık Bilgisi

  Yukarıda bulunan resimde daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılacak sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  SSK’da olduğu gibi bu sayfa üzerinde doldurmanız gereken alanları ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Bu alanları T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile doldurduktan sonra daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle BAĞ-KUR yani 4B kurumu için emekli aylığı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  BAĞ-KUR (4B) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Emekli Sandığı kurumu için yapacak olduğunuz işlemler SSK ve BAĞ-KUR’da olduğu gibidir. Oldukça basittir. İşlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz emekli sandığı bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda diğer işlemlerde olduğu gibi Emekli Sandığı emekli aylık bilgisi sorgulama işleminde de yeni bir sekme açılacak ve bu sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir.

  4C Emeklilik Aylık Bilgisi

  Bu sayfada sizler için daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama platformu aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Resimde bulunan ve doldurmanız gereken alanları ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Bu ok işaretleri ile gösterilen yerlere sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Bu alanları doldurduktan sonra yine resim üzerinde daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Böylelikle Emekli Sandığı yani 4C kurumu için de emekli aylık bilgisi sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız. Açılacak olan ekranda gerekli olan bilgilerinizi görebilirsiniz.

  Emekli Sandığı (4C) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Oğuzhan karakaş dedi ki:

   Kardeşimin 2006 sigorta başlangıcı vardır toplamda yedi ay çalıştı.daha sonra 2012 yılında engelli maaşı almakta iken engelli kadrosuyla meb öğretmen olarak atandı 35 ay çalışırken kalp krizi nedeniyle vefat etti kardeşimin eşi ve çocuğunu hangi şartlarda maaş bağlanır.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    900 prim günü bulunuyorsa maaş bağlanır. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  2. İdris AVCIKOL dedi ki:

   18343657096 T.C nolu bağkur emeklisiyim.tarafınızdan tarafıma 23.02.2016 tarih ve 1086829 sayılı yazıda yaşlıklık aylığı ile ilgili bir yazı gönderilmiştir.kendim bağkur emeklisiyim ve gelen yazının içeriğini anlayamadım.Tarafıma aydınlatıcı bilgi verilmesini talep ediyorum.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz, İdris Bey.

  Sorunuzu Yazın