• 2019 Emeklilere En Yüksek Promosyonu Veren Bankalar

  2019 yılında en yüksek emekli promosyonunu hangi bankaların vereceği milyonlarca emeklinin en fazla merak ettiği konuların başında gelirken, uzun bir süredir emeklilerin emekli maaşlarını istedikleri bankaya taşımalarından hareketle bankalar arasında emeklilerin maaşlarını ödeme konusunda önemli bir rekabet de başlamış oldu. Bu rekabet sonucunda her bir banka emeklilere promosyon vererek birkaç yıl süreyle emekli maaşlarını kendi bankalarında toplamak için önemli adımlar atarken, yapılan sözleşmeler sonucunda bu yönde değişik promosyon tutarları belirlemektedir.


  2019 Yılı Emekli Promosyon Tutarları

  Emekli maaşlarını istedikleri bankaya taşıdıktan sonra bankayla yapılan sözleşme gereği promosyonlarını nakit olarak alan emekliler, sözleşme süresi içerisinde emekli aylıklarını başka bir bankaya taşıma şansı elde edemezken, bu yönde bir sözleşme yapmayan emeklilerin ise emekli maaşlarını farklı bir bankaya taşıdıklarında yeniden emekli promosyonu alma hakkı bulunmaktadır. Emekliye promosyon veren bankalar 2019 özelinde yayınlanan son mevzuat doğrultusunda emekli promosyonlarının sözleşmenin yapıldığı ay içerisindeki emekli maaşıyla beraber nakit olarak verilmesi kararlaştırılırken tutar konusunda bir üst sınır bulunmamasına rağmen BDDK tarafından alt sınır belirlemesi yapıldığı da görülmektedir. Maaşa ek promosyon ödemelerinde buna göre,

  • Emekli maaşı 1000 TL’nin altında olan emeklilerin maaşlarına ek olarak alacakları promosyonun alt sınırı 300 TL’dir.
  • Emekli maaşı 1000 TL ile 2000 TL arasında olan emeklilerin maaşlarına ek olarak alacakları promosyonun alt sınırı 375 TL’dir.
  • Emekli maaşı 2000 TL üzerinde olan emeklilerin maaşlarına ek olarak alacakları promosyonun alt sınırı 450 TL’dir.

  2019 Yılı Promosyon İçin Başvuru Süresi

  Bundan önceki yıllarda olduğu gibi 2019 yılı için de emekli promosyon ödemelerinde herhangi bir son tarih kıstası bulunmamaktadır. Emekliler maaşlarını aldıkları özel, kamu ya da katılım bankalarıyla emekli promosyonu dahilinde yapacakları sözleşme çerçevesinde emekli promosyonlarını ivedi olarak alabilirken bu süre içerisinde emekli maaşlarını başka bir bankaya taşımaları mümkün değildir. Sözleşme yapılmadığı sürece emekli maaşlarının başka bankaya taşınmasında bir sakınca bulunmamakla beraber bu tarzda bir süre sınırlaması da bulunmamaktadır.

  2019 Yılı Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Şekilde Yapılmaktadır?

  Emekli promosyonu 2019 için ödenen promosyonların ne şekilde olacağı tamamen banka ile müşterileri arasında yapılan sözleşmeyle belirlenmekle beraber, her bankanın promosyonlarını farklı şekillerde müşterilerine ulaştırdıkları görülmektedir. Bu yönde;

  • Nakit olarak verilen promosyonlar
  • Kredi kartlarına puan yüklemesi (alışveriş puanı) olarak verilen promosyonlar
  • Altın vb. şekillerde verilen promosyonlar dikkat çekmektedir.

  Bazı bankalar müşterileriyle yaptıkları sözleşme gereği belirledikleri promosyon tutarını maaşlarına ek ve nakit olarak emeklilerin banka hesaplarına yatırmaktadır. Aynı zamanda ilgili bankadan kredi kartı kullanan bazı emekliler nakit olarak değil de kredi kartlarına puan olarak yüklenen promosyonları kullanabilirken, bu puanların toplam tutarının bankanın vermiş olduğu nakit tutarlardan biraz daha yüksek olabildiğinden bahsetmek de mümkündür.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Bazı bankaların ise kendilerine daha kolay müşteri çekmek ve emeklilerin maaşlarını kendi bankalarına taşımasını sağlamak için altın tarzında promosyonlar verdikleri göze çarpmaktadır. Altın vb. gibi yöntemlerin etkili olduğu görülmekte ve bu tarz promosyon yapan bankaların tercih edilebilirliğinin arttığı da kolaylıkla ifade edilebilmektedir.

  Bankalar Özelinde 2019 Yılı Promosyon Tutarları

  2019 yılı için bankaların verdiği promosyon tutarlarının detayına inmek gerekirse banka promosyon tutarları konusunda bankaların sağladığı avantajlar konusunda önemli farklar bulunmadığı ve banka promosyon tutarlarının birbirine yakın olduğu görülmektedir. Aradaki en önemli farklılığın promosyon tutarlarından ziyade ödeme şekli konusunda olduğu görülmektedir.

  Bununla birlikte kamu bankaları, özel bankalar ya da katılım bankaları arasında emekli maaşını hangi bankadan almak avantajlı 2019 sorusunda hangisinin tercih edileceği de oldukça önemlidir. Bu konuda da kişinin sevdiği, çalışmaktan memnuniyet duyduğu, geçmişte güvenini sağladığı bankayla çalışabilmesi bu hususta verilecek önemli bir tavsiyedir. Bankaların haricinde emekli maaşını PTT’ye taşıyan emeklilere PTT tarafından promosyon verildiği de görülmektedir.

  Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri

  2018 verilerine göre Türkiye genelinde en fazla emeklinin emekli maaşı konusunda tercih ettiği banka olan Ziraat Bankası maaşını taşıyan müşterilerle 3 yıllık bir sözleşme yapmakta ve bu sözleşme gereği emekli maaşını 3 yıl süreyle Ziraat Bankası’nda tutma sözü veren emeklilere 450 TL’ye kadar nakit promosyon fırsatı sağlamaktadır. Ziraat Bankası emekli promosyon ödemesi 2019 kapsamında emeklilerle sözleşme yapıldığı ay sonucunda ilk ödenen emekli maaşlarına ek olarak ilk ay promosyon ödemesi nakit olarak gerçekleştirilmektedir. Ziraat Bankası promosyon başvurusu;

  • Türkiye genelindeki tüm Ziraat Bankası şubelerinden
  • Ziraat Bankası internet bankacılığı vasıtasıyla
  • Ziraat Bankası telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcileri vasıtalarıyla
  • Cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne girildikten sonra mesaj bölümüne PRO yazıp mesajın 4757’ye gönderilmesi sonucunda yapılabilir. Ziraat Bankası emeklilere verilecek promosyon haricinde 2019 yılı için farklı sürprizlerle de müşterilerinin karşısına çıkmaya hazırlanmaktadır.

  Denizbank Emekli Promosyon Ödemeleri

  Emekli promosyonu konusunda ön plana çıkan bankalardan biri olan Denizbank 2019 yılında sadece emekli promosyonlarında değil, başta kredi avantajları olmak üzere birçok detayda emekliler için önemli avantajlar içermektedir. Denizbank da aynı Ziraat Bankası gibi emekli maaşlarını Denizbank’a 3 yıl süreyle taşıyan emeklilere 450 TL’ye kadar promosyon imkânı tanırken, ödenen bu promosyonlar başvuru yapıldığı ay itibariyle emekli maaşına ek bir nakit ödeme olarak yapılmaktadır.

  Aynı zamanda Denizbank’tan emekli maaşı alan emeklilerin kredi ihtiyaçlarında da Denizbank’ın önemli avantajlarından da bahsetmek mümkündür. Emekli maaşı müşterisini bankaya kazandıran kişilere de 100 TL promosyon ödemektedir.

  Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri

  Halk Bankası da emekli maaş ödemeleri için oldukça fazla tercih edilen bir bankadır. Bu özelliği bankanın emekli promosyonlarıyla ilgili önemli bir konuma getirirken, bankadan emekli maaşı alan herkesin emekli promosyonlarından faydalanabilmeleri mümkündür. Halk Bankası emekli maaşı promosyonu emekli maaşını Halk Bankası’na 3 yıl süreyle taşıyan emeklilere 300 TL ile 450 TL arasında promosyon ödemesini kapsamaktadır. Başvurular Türkiye genelindeki tüm Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden, 0850 222 92 62 Halkbank emekli hattından ve Halkbank internet şubesinden yapılabilir.

  İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri

  İş Bankası emekli maaş promosyonu milyonlarca emeklinin maaş aldığı bir banka olan İş Bankası’nın 300 TL’den başlayıp 600 TL’ye kadar çıkabilen nakit ödemesinden oluşmaktadır. İş Bankası ayrıca promosyon haricinde emeklilere sunduğu hesap işletim ücreti muafiyeti, kredi kartı yıllık aidatı, internet ve mobil şubede yapılacak EFT’lerde komisyon alınmaması, vadeli hesaplarda emeklilere özel sağlanan yüksek faiz oranları ve aynı zamanda kredi taleplerinde de kredi kolaylığı ve kredi faiz oranlarında oldukça avantajlı şartlar sunmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

  PTT Emekli Promosyon Ödemeleri

  Bankalar haricinde PTT’de 2017 yılı itibariyle emekli maaşını PTT’ye taşıyan emeklilere 450 TL’ye varan promosyon fırsatı tanırken, kredi ihtiyaçlarında da oldukça düşük faiz oranları sağlamaya devam etmektedir. 2019 yılı için de PTT’nin promosyon avantajlarının artarak devam edeceği düşünülmektedir.

  1000 TL Emekli Promosyonu Nasıl Alabilirim ?

  Bankaların yeni çıkarttığı bir uygulama olan 1.000 TL promosyon kampanyasından yararlanabilmek için bankalara 3 yıl maaşımı sizden alacağım taahhüdü vermeniz doğrultusunda, emekli maaşınız dışında bankadan 1.000 TL promosyon alabilirsiniz.

  Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Malulen Nasıl Emekli Olunur, Şartları Nelerdir ?

  Erken Emekli Olmak İçin Ne Yapmalıyım  tıkla sorunu sor

  2019 Emeklilere En Yüksek Promosyonu Veren Bankalar İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. BURHAN dedi ki:

   merhaba bu belirtiginiz bankalara emekli mahasimi tasigidigimda promosyon ödemeleri birkereyemi mahsus yada hersene veriliyormu aciklik getırseniz sevinirım birde siz hangisinitavsiye edersiniz

  2. Oruç sarı dedi ki:

   Ssk giriş 1983 doğum 1968 pirim gun 2350 engeliyim raporum %49 ben nasıl emekli olurum bana yol goster

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kanunen 1983 giriş tarihine göre en az 3600 günü tamamlamanız gerekiyor. Bu primle emekli olmanız mümkün değil. Erkekler için Askerlik ve Kadınlar için ise doğum sonrası çocuklar haricinde geriye dönük borçlanma imkanı yok. Kaldı ki İş olmayınca ödemek de kolay değil.

  3. Mehmet Demir Bilgili dedi ki:

   2 emekli maaşı almajtayim maaslarimin 2 Side 2000 in üstündedir bankam bana maaşlarımı birleştirerek 450 tl verdi bu doğrumu? Bir bankanın 2 ayrı şubesinde 2 ayrı hesabım var ve tek kartla kullaniyorum

  4. İsa bağ dedi ki:

   Önceden ziraat bankasıyla promosyon sözleşmesi yapmıştık sözleşme günü dolmadan başka bankaya taşıyabilirmiyiz

   1. Sedat dedi ki:

    Aldığın promosyonu iade edersen olur

  5. Mehmet dedi ki:

   Selamun aleykum ve rahmetullahi ve bereketuhu hocam şimdi emekli maaşımızı belirtiğiniz bankalardan birine taşıyacak olursak bu yapılan promosyon ödemeler bir kereye mi mahsus yada yılda ayda bir mi nedir açıklık getirirsenşz sevşnşrim kolay gelsin h.gclr

  Sorunuzu Yazın