SGK

E-BORDRO

Sizlere bu yazımızda E-Bordro hakkında bilgi vereceğiz. E Bordro sorgulama işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bordro’nun anlamını bilmeyenler için, bordro, almış aldığınız maaşınızın ayrıntılı olarak belgelenmiş halidir. Vatandaşlarımızın prim, tazminat, ikramiye ya da herhangi bir nedenden dolayı ücretinde olan bir kesinti durumu söz konusu ise, bu durumda kişilerin kazançlarında farklılıklar bulunmaktadır. Bu kesintiler ve diğer durumlarda, işveren bu kesintilerin ücretini ödemez. Kişilerin maaşlarında belirli bir kesinti yapılmaktadır. Ancak oluşan bu durumda devlet bu miktar kadar ödeme yapmaktadır. Bu noktada ise internet üzerinden yapacak olduğunuz E-Bordro işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.


EBordro ile alacak olduğunuz döküm ile  kesintilerinizi ve giderlerinizi öğrenebildiğiniz gibi, ikramiye ve prim miktarlarınızı da öğrenebilirsiniz. E-Bordro işleminiz sayesinde bu bahsettiğimiz durumlar ayrıntılı bir şekilde döküman alarak, gerekli bilgilerinize ulaşmanız mümkündür. E-Bordro işleminizi 2 farklı yolla yapabilirsiniz. Bunlardan biri E-Devlet şifresi ile E Bordro işlemi iken, diğeri ise şifresiz olarak yapabilecek olduğunuz işlemdir. Yazımızın devamında internet üzerinden E-Bordro işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şifresiz E-Bordro İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Şifreye ihtiyaç duymadan yapacak olduğunuz bu işlemi E-SGM sistemi üzerinden yapabileceksiniz. E-Bordro işleminiz için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında ise, sayfa üzerinden;

  • T.C. kimlik numaranızı
  • Memuriyet sicil numaranızı
  • Emekli sicil numaranızı
  • Yılı, ayı ve istihdam tipini
  • Kutucuk içinde yer alan rakam ve sayıları ilgili yere yazınız. Bu adımlardan sonra ‘Gönder’ butonuna basarak, E Bordro işleminiz için sisteme giriş yapabilir ve bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Şifresiz E-Bordro İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle E-Bordro İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet üzerinden yapacak olduğunuz bu işleminiz için şifreye ihtiyacınız vardır. Şifrenizi bilmiyor iseniz, kimlik bilgileriniz ile birlikte PTT şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Bu işlem için 2 TL ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizi PTT şubesinden öğrendikten sonra ise, E-Bordro işleminiz için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. EBordro işlemiz için, ilk olarak ‘kimliğimi şimdi doğrula’ butonuna basınız. Ardından, değişen ekran ile birlikte, sayfaya, TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. E-Bordro işleminiz için sisteme giriş yapınız. Tüm bu gerçekleştirdiğiniz adımlar sonucunda E-Bordro işleminizi yapabilir ve konu ile ilgili dökümanlarınıza ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle E-Bordro İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Bağlı bulunduğunuz kurumun müdürlüğü ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz, Yaşar Bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu