emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Çaykur İŞKUR Üzerinden 830 İşçi Alımı Yapacak!

Çaykur İŞKUR Üzerinden 830 İşçi Alımı Yapacak!
23.02.2020

Çaykur İŞKUR Üzerinden 830 İşçi Alımı Yapacak! İŞKUR üzerinden personel alımı son sürat devam etmektedir. En son ilan Çaykur tarafından verilmiş ve 830 adet işçi alınacağı duyurulmuş bulunmaktadır. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü yaptığı duyuruda, 24 Şubat 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayarak 830 adet işçi alacağını ve başvuruların 28 Şubat 2020 Cuma günü sona ereceği belirtilmiş bulunmaktadır.

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız İŞKUR İl müdürlüklerinden ya da İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yapabileceklerdir. Yayımlanmakta olan ilanda mevsimlik olarak işçi alımı yapacak olan Çaykur, işe alınacak olan bireylerin Noter huzurunda yapılacak kura sonucunda belirleneceğinin bilgisini vermiş bulunmaktadır. İşe alınan adaylar talep ettikleri iş yeri için 2020 yaş çay kampanyası açılışından itibaren iş başı yapacaklardır.

Alınacak 830 İşçi İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Alınacak Olan 830 İşçi İçin Aranan Şartlar Nelerdir? Çaykur’da çalıştırılmak üzere alınacak olan geçici beden işçilerinden istenen genel özellikler aşağıdaki gibidir.

 • Erkek
 • 18 – 50 yaş aralığında olması gerekmektedir.
 • En az İlkokul mezunu olması gerekmektedir.
 • Müracaat edecekleri iş yerinin bağlı bulunduğu İlin, İl ve İlçelerinde ikamet etmesi gereklidir.

Alınacak 70 Eski Hükümlü ve Engelli İçin Kontenjan Dağılımı Nasıl Olacaktır?

Alınacak 70 Eski Hükümlü ve Engelli İçin Kontenjan Dağılımı Nasıl Olacaktır? Çaykur işletmelerinde geçici olarak çalıştırılmak üzere alınacak olan 70 adet eski hükümlü ve engelli statüsündeki personel alımında kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi olmaktadır.

4857 sayılı İş Kanunu 30. Maddesi gereğince çalıştırılacak olan Engelli ve Eski Hükümlü işçi kontenjanları için

 • Rize İline bağlı işyeri için Cumhuriyet Çay Fabrikası Müdürlüğü’ne 35 Engelli ve 17 Eski Hükümlü,
 • Trabzon İline bağlı iş yeri için Çamlı Çay Fabrikası Müdürlüğü’ne 9 Engelli ve 3 Eski Hükümlü,
 • Artvin iline bağlı iş yeri için Arhavi Çay Fabrikası Müdürlüğü’ne 3 Engelli ve 2 Eski Hükümlü,
 • Giresun İline bağlı iş yeri için Tirebolu Çay Fabrikası Müdürlüğü’ne 1 Eski Hükümlü

Olarak toplamda, 47 Engelli vatandaşımız ve 23 Eski Hükümlü vatandaşımız geçici işe Noter Kurası ile alınacaktır.

Çaykur İş Başvurusu ve Kura Tarihleri Ne Zaman Yapılacak?

Çaykur İş Başvurusu ve Kura Tarihleri Ne Zaman Yapılacak? Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından gelen açıklamaya göre Çaykur için başvurular 24 Şubat 2020 Pazartesi günü başlayacak ve 28 Şubat 2020 Cuma günü sona erecektir. Başvurularınızı İŞKUR şubelerinden ya da İŞKUR internet sayfaları üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

Diğer yandan başvuruda bulunan işçilerin belirlenmesi yapılacak olan kura çekimi ile gerçekleştirilecektir. İşe alınacak olan işçilerin belirlenmesi için yapılacak olan kura çekim tarihleri ise aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • 17 Mart 2020 Salı günü, Saat 10.00’da Rize/Kalkandere Polis Meslek Yüksekokulu Salonu,
 • 18 Mart 2020 Çarşamba günü, Saat 13.00’te Trabzon/Of Kapalı Spor Salonu,
 • 19 Mart 2020 Perşembe günü, Saat 13.00’te Artvin/ Hopa Kapalı Spor Salonu,

Yapılacak olan kura çekilişleri İŞKUR ‘a yapılan başvuruların bulunduğu listeler esas alınarak Noter kura çekimleri gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan Noter Huzurunda Kura çekilişlerinin ardından, işe girmeye hak kazanan işçi talep ettiği iş yerine, 2020 yaş çay kampanyasının açılışından itibaren işe başlayacaktır.

Noter Huzurunda yapılan kura çekilişinin ardından işe başlamaya hak kazandığı halde istenilen evrakları getirerek iş başı yapmayan adayların yerine, noter kura sıralamasında belirlenmiş yedek listedeki sıralamaya göre iş yerine tahsis edilen sayı kadar işçinin işe başlaması sağlanacaktır. Ayrıca işe başlatılan işçilerin tescil işlemleri işyerinin bağlı bulunduğu İKUR Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

İşe Girmeye Hak Kazanan Vatandaşlardan İstenen Belgeler Nelerdir?

İşe Girmeye Hak Kazanan Vatandaşlardan İstenen Belgeler Nelerdir? Yapılacak olan Noter Kura çekilişinin ardından işe girmeye hak kazanan adaylardan iş başı yapmaları halinde istenecek olan belgeler aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • İşe girmek için Dilekçe,
 • İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden almış olduğu gönderme belgesinin aslı,
 • T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdan fotokopisi,
 • Diploma aslı ya da fotokopisi,
 • Çalışmasına engel bulunmadığını belirten Sağlık Raporu,

Adli Sicil kaydı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.