İŞKUR

İŞKUR İşbaşı Eğitimi İle Gençlere Aylık 2.600 TL Kazanma Fırsatı

Gençlere İşbaşı Eğitiminde Aylık 2.600TL Normalleşme sürecinin başlamasının ardından iş başı eğitim programları da hız kazanmış bulunuyor. Düzenlenen İş Başı Eğitim programları çerçevesinde, programa katılım sağlayan gençlere günlük 100TL’ye varan ödemeler yapılmaktadır. Programa katılım sağlayan gençlere aylık 2.600TL ödeme alabilecekler. İşletmelerin normale dönmeye başlamalarının ardından, mesleki eğitim kursları, aktif iş gücü hizmetleri ve iş başı eğitim programları yeniden hız kazanmış bulunuyor. İŞKUR tarafından düzenlenen ve yıl sonuna kadar toplam 500 binin üzerinde genç ve kadına, işbaşı eğitimleri ve aktif iş gücü hizmetlerinden faydalanmalarını sağlayarak iş kapısı açmayı hedeflemektedir.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programının Süreleri Ne Kadar ?

İş Başı Eğitimleri 6 – 9 Ay Sürüyor, Gençler için İŞKUR tarafından düzenlenen iş başı eğitim programları kapsamında hem iş tecrübesi kazanırken, hem de aldıkları eğitim süresince harçlık alabiliyorlar. İşbaşı eğitim programlarına katılım sağlayan gençlere günlük olarak 89,4TL ödeme yapılıyor. Yapılan ödemeler öğrenciler için 67,05TL olurken, işsizlik ödeneği alan vatandaşlar için de 44,70TL olmaktadır. Diğer yandan geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda düzenlenen programlarda da katılımcılarına günlük olarak 100TL ödenmektedir.

İşbaşı eğitim programları bilişim ve imalat sektörlerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde verilen eğitim süresi 6 ay sürmektedir. 18 – 29 yaş arasında bulunan gençlerin katılım sağlayabildiği siber güvenlik, bulut bilişim ve kodlama işlemleri gibi geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda verilen eğitim ise 9 aya kadar sürmektedir. Belirtilen iş başı eğitim programlarına katılan bireylerin günlük ücretleri 89,4TL’den aylık 26 gün olarak, 2 bin 324TL alabileceklerdir. Belirtilen tutar, alınan eğitime göre geleceğin meslekleri arasında ise 2 bin 600TL’ye kadar çıkabilecek.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programlarının Şartları Nelerdir ?

Günlük 100 TL ödeme almak isteyen gençlerin, yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

  • İŞKUR Kurumuna Kayıtlı İşsiz Olmak,
  • 15 Yaşını Doldurmuş Olmak,
  • Bir iş verenin birinci derecede akrabası yada kanlı hısmı olmaması,
  • Emekli Olmamanız,

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programına Nasıl Başvuru Yapılır ?

İŞKUR’un gençlere sağladığı iş başı eğitim programına başvurmak isteyen vatandaşar, 81 ilde bulunan İŞKUR müdürlüklerine giderek başvurularını bizzat yapabilirler yada İŞKUR E-Şube üzerinden online başvurunuzu yapabilirsiniz.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3″ icon=”” target=”true” nofollow=”true”]İŞKUR E-Şube İş Başı Eğitim Programına Başvuru Yap[/button]

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Başvurusu ve Şartları

İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatacak? İŞKUR Eğitim Ücretleri

İşten Çıkarılanlara Devlet Destekleri Nelerdir, Nasıl Alınır?

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir