emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Çanakkale 18 Mart Şehitleri Anma Töreni İçin Son Durum!

Çanakkale 18 Mart Şehitleri Anma Töreni İçin Son Durum!

Çanakkale 18 Mart Şehitleri Anma Töreni İçin Son Durum! Dünya çapında tedbirler alınmasına neden olan korona virüsü Çanakkale’de 18 Mart Şehitleri Anma Töreni için durum nasıl gerçekleşecek merakla beklenmektedir. 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü kapsamında düzenlenmesi planlanan etkinlikler için korona virüsüne karşı alınan bazı tedbirler nedeni ile bazı etkinlikler de iptal edilmiş bulunmaktadır. Şehitler Abidesi’nde Cumhurbaşkanı recep Tayip Erdoğan’ında katılması beklenen törene de icra edilmesine karar verilmiş bulunulmaktadır.

Korona virüsünün Türkiye’de de görülmesinin ardından pek çok alanda toplu kutlama ve anma törenleri gibi merasimlere tedbir amaçlı önlemler hızla alınmaya devam ediyor. Okul ve üniversitelerde de eğitime ara verilmesi sadece bu önlemlerden birkaçı olmaktadır. 18 Mart günü Çanakkale’de düzenlenecek olan bazı törenlerinde iptal edildiği haberi gelmiş bulunmaktadır. İptal edilen bazı programların ardından, kalan programlar çerçevesinde de önemli değişiklikler uygulanmış bulunmaktadır.

Düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında, İl Anma Komitesi ve Vali Yardımcısı başkanlığı çerçevesinde toplandı düzenlenmiş bulunmaktadır. Düzenlenen toplantı sonucu alınan bazı kararlar ise şu şekilde olmaktadır. Düzenlenen toplantı neticesinde toplantı kurulundan çıkan karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın da katılması planlanan Stadyum Programı iptal edilmiş durumdadır.

Stadyum Programı İptal, Anma Töreni Gerçekleşecek!

Stadyum Programı İptal, Anma Töreni Gerçekleşecek! Gerçekleştirilen toplantı sonucunda olması gereken program çerçevesince değişikliğe gidilmiştir. Stadyum Programı iptal edilmiştir. Diğer taraftan da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü törenleri kapsamında;

18 Mart 2020 Çarşamba günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilmesi gereken Çelenk Sunma Töreni ve saat 14.30’da Şehitler Abidesi’nde gerçekleştirilmesi gereken tören programlarının icra edilmesine karar verilerek, 26.03.2020 tarihinde İl Anma Komitesince diğer programlar kapsamında da etkinliklerin iptal edilmesine karar verilmiş bulunulmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.