emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Benzin Fiyatlarında Son Dakika, İndirim Geliyor!

Benzin Fiyatlarında Son Dakika, İndirim Geliyor!
24.03.2020

Benzin Fiyatlarında Son Dakika, İndirim Geliyor! Uluslar arası piyasalarda petrol fiyatlarının gerilemesi nedeni ile birlikte, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, benzinin litresinde 22 Kuruş indirim gelmesi beklenmektedir. Korona virüsünün etkisi ile birlikte Suudi Arabistan ve Rusya arasında devam eden anlaşmazlık çerçevesinde petrol fiyatları tarihin en düşük seviyesini görmüş bulunmaktadır. Brent petrolünün varil fiyatının dün akşam saatlerinde 27.03 dolar seviyesine gerilemesinin ardından piyasalarda indirim beklentisi yaşanmaya başlandı.

Yaşanan indirimin ardından akaryakıt sektörü uzmanları bu durumun indirim olarak piyasaya yansıyacağını belirtti. Akaryakıt sektörü yetkililerinden gelen bilgiler doğrultusunda yaşanan Brent petrolün varilindeki indirimin, Türkiye’de benzin fiyatlarında 22 Kuruş indirim beklentisi doğurduğu açıklaması geldi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre de bu gece yarısından itibaren benzin fiyatı litre bazında 22 Kuruş indirim geleceği olmaktadır.

Beklenen İndirim Ardından Benzin Fiyatları Nasıl Olacak?

Beklenen İndirim Ardından Benzin Fiyatları Nasıl Olacak? Gelen son dakika bilgilerine göre brent petrolünde varil fiyatlarındaki düşüşün devam etmesi piyasalarda akaryakıt uzmanları tarafından gelen açıklamalar doğrultusunda indirim olarak açıklanmış bulunmaktadır. Akaryakıt uzmanlarının gerçekleştirdiği açıklamalar doğrultusunda işlemlerin gerçekleşmesinin ardından benzinin litre fiyatında 22 Kuruş indirim gelmesi bekleniyor. Beklen indirimin ardından da benzin fiyatları aşağıdaki gibi olacaktır.

Gelecek olan benzin indiriminin ardından olması beklenen ortalama litre fiyatları,

  • İstanbul, 5,20TL
  • Ankara, 5,38TL
  • İzmir, 5,38TL
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.