emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İşyeri Hekimi Ve Hemşirelerine Seferberlik Başlatıldı!

İşyeri Hekimi Ve Hemşirelerine Seferberlik Başlatıldı!

İşyeri Hekimi Ve Hemşirelerine Seferberlik Başlatıldı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk, işyeri hekimi ve işyeri hemşire çalışanlarını bilgilendirmek amacı ile seferberlik başladığını açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, korona virüsüne karşı tedbirler kapsamı çerçevesinde çalışma hayatında dikkat edilmesi gerekenler hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında işverenlerimizi ve çalışanlarımızı bilgilendirmek için sahada bulunan tüm uzman, iş yeri hekimi ve iş yeri hemşirelerini seferber etmiş bulunmaktayız dedi.

Bakanlık tarafından korona virüsüne karşı tedbirler kapsamında, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında çalışmakta olan ve iş verenler için yeni tedbirlerin alındığını açıklayan Bakan Selçuk, risk gurubunda bulunan vatandaşlarımız için uygun ve güvenli kişisel koruyucu donanımları etkin şekilde kullanmalarına yönelik öneme dikkat çekmiş bulunmaktadır.

Bakan Selçuk, İş Yerleri ve Çalışanlara Uzmanların Uyarılarını İletti!

Bakan Selçuk, İş Yerleri ve Çalışanlara Uzmanların Uyarılarını İletti! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, iş veren ve çalışanların iş yerlerinde hassasiyet göstermeleri gereken konular hakkında rehber ile bilgilendirici afişler hazırladıklarını ve çalışma hayatında bulunan tüm herkes ile paylaştıklarını belirtti. Bakan Selçuk, iş yerinde dikkat edilmesi gereken kurallar neticesinde tümünü kapsayan bu afişin, rehberleri başta iş veren ve işçi konfederasyonlarımız olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımıza iletmiş bulunmaktayız. İnternet sitelerinden ve sosyal medya kanallarımızdan da yayınladık dedi.

Bakan Selçuk, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün korona virüs ile mücadele kapsamında çalışanlara eğitim verildiği bildirdi. “Bakanlığımızca yetkilendirmede bulunduğumuz, 2.446 ortak sağlık ve güvenlik merkezimiz ile sahada bulunan 44.986 İSG profesyoneli korona virüsünden korunma ve hijyen tedbirleri hakkında eğitim vermeye başladı. Uzman ekiplerimiz sahada bilgilendirme yapmaya devam ediyor” dedi.

Uzman Ekiplerin, İşveren ve Çalışanları Uyarıda Bulundukları Konular Nelerdir?

Uzman Ekiplerin, İşveren ve Çalışanları Uyarıda Bulundukları Konular Nelerdir? Uzman ekiplerin korona virüsü hakkında iş veren ve çalışanları uyarıda bulundukları konular şu şekilde olmaktadır. İş yerleri başta olmak üzere Sağlık Bilim Kurulu’nun ve Bakanlığımızın almış olduğu kararlara uyulması gerekmektedir. İş veren ve çalışanlarımız hijyene dikkat etmeli, özellikle ellerini belirli aralıklar ile su  ve sabunla yıkamaları gerekmektedir. İş veren ve çalışanlar yüzlerinden ellerini uzak tutmaları gerekmektedir. Ortak kullanım alanları, araçlar, cihaz ve ekipmanlar sık sık temizlenmelidir. İş yeri ortamı sıklıkla havalandırılmalı, yakın temasta bulunmaktan kaçınılmalıdır. Öksürme ve hapşırma karşısında, ağız ve burun tek kullanımlık mendil ile kapatılarak temizlenmelidir. İş verenler, çalışanları için virüsten koruyucu tedbirlere yönelik olarak bu kapsamda gerekli malzeme ve ürünleri temin etmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.