emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Başkan Erdoğan’dan Akaryakıtta Dev İndirim Haberi Geldi!

Başkan Erdoğan’dan Akaryakıtta Dev İndirim Haberi Geldi!

Başkan Erdoğan’dan Akaryakıtta Dev İndirim Haberi Geldi! Gelen son dakika haberine göre Başkan Erdoğan tarafından duyurulan habere göre akaryakıtta dev indirim müjdesi geldi. Başkan Erdoğan yaptığı açıklamasında koronavirüs etkisi ile birlikte petrol piyasasında yaşanan dalgalanma nedeni ile birlikte Brent petrol fiyatlarında neredeyse % 30 düşüş yaşandığını belirtti. Başkan Erdoğan petrol fiyatlarında yaşanan bu düşüşün Türkiye genelinde bulunan akaryakıt fiyatlarına da yansıtılacağının haberini verdi. Başkan Erdoğan bu geçe yani 11 Mart saat 00.01’den itibaren benzinde 60KR, motorinde ise 55KR indirim yapacaklarını açıkladı.

Başkan Erdoğan gittiği bir gezinin dönüşünde gazetecilere yaptığı açıklamalarında Brent petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün Türkiye için oldukça önem arz ettiğini sözlerine ekledi. Başkan Erdoğan yaşanan indirim süreci için “Cari açığımıza olumlu tesir yapan bir gelişme” ifadelerini kullandı. Yaşanan indirim için de bu gece itibarı ile geçerli olmak kaydı ile benzine 60KR, motorine de 55KR indirimini uygulayacağız açıklamasını yaptı.

Başkan Erdoğan’ın Petrol Fiyatları Hakkında Söyledikleri!

Başkan Erdoğan’ın Petrol Fiyatları Hakkında Söyledikleri! Başkan Erdoğan petrol fiyatlarındaki düşüş için şu şekilde yorumda bulunmuştur. Brent petrolün varil fiyatında neredeyse % 30 oranına varan düşüş yaşanmıştır. Bu şekilde bir düşüş ile varil fiyatında toplamda 31 dolar düşüş yaşanmış bulunmaktadır. Bu durumu OPEC ülkeleri için felaket olarak değerlendirirken, bizim için de bir boyutlu ve çok olumlu bir durum ifadelerini kullandı. Cari açığımız için olumlu bir süreç.

Bu durum resesyon olabilir mi sorusuna ise temenni ederiz ki olmaz diye cevap verdi. Çünkü Hazine ve Maliye Bakanı, diğer yandan da Ticaret Bakanlığı’nın tüm tedbirleri aldığının altını çizdi. Gelişmenin olumlu istikamette seyrettiğini belirtirken, faizlerdeki düşüşünde ayrı bir istikamette olduğunu belirterek işin yürüdüğünü sözlerine ekledi. Bu durumun yatırıma da olumlu etkisi olduğunu belirtirken, bu hareketlenmenin istihdamda da hareketlenme getirdiğini sözlerine ekledi. Yaşanan bu tarz olayların bizim için büyük önem arz ettiğini belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.