Emeklilik

Milyonlarca Emekliye Müjde! 355 TL İntibak Zammı Onaylandı

İntibak Zammı Onaylandı! Milyonlarca emekliye müjdeli haber nihayet geldi. Milyonlarca emekli vatandaşımızı sevindiren intibak zammı olan 355TL onaylanmış durumda. Emekli vatandaşlarımızın çok uzun zamandır merakla beklediği intibak zammı onaylandı. Emekli vatandaşlar artık gözlerini intiba zammının ne zaman ödeneceği konusuna çevirmiş durumda.

Gelen bilgiler doğrultusunda, SSK ve Bağ-Kur emekli vatandaşlarımız için onaylanmış olan 355TL intibak zammı ne zaman ödenecek? Tüm intibak zammı bekleyen emekli vatandaşların şimdi merakla beklediği haber olarak heyecanla beklenmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafına gerçekleştirilecek olan yeni düzenlemeyle birlikte emekli vatandaşlarımız tek çatı altında toplanacaktır.

Buna göre 2008 yılında yürürlüğe girmiş olan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile bu uygulamada birlik sağlanacak. İntibak yasasının ilk zammı ise 55TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Yapılacak olan intibak zammı ile birlikte en fazla olan intibak zam meblağı ise 355TL olmaktadır.

2020 Yılında Aile ve Çalışma Bakanlığı intibak zammı ile ilgili bir çalışma yapıldığı ve komisyondan geçtiği belirtti. Televizyon kanallarınca çıkan bu haberler, Bakanlığın çalışma yapması ile gündeme gelerek gerçek olmuş bulunmaktadır. Yapılan düzenleme sonucunda maaş miktarlarının zam sonrası ne kadar olacağı henüz bilinmemektedir.

İntibak Zammı Ne Zaman Ödenecek?

İntibak Zammı Ne Zaman Ödenecek? Milyonlarca emekli vatandaşımızın gözü yapılacak olan intibak zammında, merakla bekliyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca gelen haberler doğrultusunda intibak zammını onayladığı belirtildi. Yapılan onay işleminin ardından ilk intibak zam tutarı 55TL olarak açıklanmış bulunulmaktadır. Diğer yandan en fazla intibak zam tutarının da 355TL olarak bildirilmiş olmaktadır. En önemlisi ise intibak zam farklarının ne zaman yapılacağı ile ilgili henüz bir açıklama mevcut olmamaktadır.

Memur emeklilerinin intibak talebi de Memur-Sen tarafından hükümete iletilmiş bulunmaktadır. İletilen talebin ardından aynı unvanlı kadro ve görevden emekli olan bireyler, arasında kurum farklılığı nedeni ile oluşan emekli maaş farkının ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Maaş oranı düşük olan için aradaki fark tutarınca ek ödeme yapılması istenmektedir. İletilen bu talebin gerçekleşmesi doğrultusunda, aynı görevden emekli olmuş bireyler arasında kurum farkından kaynaklanan maaş farkı kapatılmış olacaktır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu