emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Başkan Erdoğan Alınan Yeni Koronavirüs Tedbirleri Açıkladı!

Başkan Erdoğan Alınan Yeni Koronavirüs Tedbirleri Açıkladı!
03.04.2020

Başkan Erdoğan’ın Alınan Koronavirüs Tedbirleri Açıklaması! Başkan Erdoğan Bilim Kurulu toplantısının ardından alınan kararlar doğrultusunda açıklama yapmış bulunmaktadır. Korona virüsüne karşı alınan yeni tedbirleri tek tek açıklayarak iletmiş bulunmaktadır. Başkan Erdoğan bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 30 büyük şehir ve akciğer rahatsızlıklarının yüksek görüldüğü ilimiz olan Zonguldak ilimizi belirlenen istisnalar dışında giriş ve çıkışları kapatıyoruz dedi. Diğer yandan sokağa çıkma yasağının da 1 Ocak 2000 ve üstü doğumlu vatandaşların aynı 65 yaş ve üstü vatandaşların olduğu gibi sokağa çıkması yasaklanmış bulunmaktadır.

Başkan Erdoğan konuşmalarına devam ederken şunları da belirtmiş bulunmaktadır. Türkiye en başından beri elindeki veriler doğrultusunda tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiş olmaktadır. Korona virüsünün ülkemiz sınırlarında görülmesinin ardından ülke genelinde vaka tespiti ve tedavi süreci oldukça başarılı bir şekilde sürmektedir. Ülkemiz genelinde korona virüsü görülme sayısı, iyileşen sayısı ve kayıp sayısı ile nüfus ve salgın tehdit bakımından karşılaştırma edebileceğimiz ülkeler arasında oldukça iyi yerlerde olmaktadır. Türkiye bu duruma en hazırlıklı ülkelerden biri olmaktadır. Yapmamız gereken ise salgın tehdit geçene kadar birlik ve beraberliğimize bağlı kalarak tüm tedbirlere harfiyen uymaktır.

Diğer taraftan Bilim Kurulu’nun korona salgınını dünya genelinde dakika dakika takip ettiğini belirten Başkan Erdoğan, alınması gereken tedbirlerin neler olduğunu belirleyen Bilim Kurulu tavsiye olarak hükümetimize iletmekte demiştir. Başkan Erdoğan, iletilen bilgiler neticesinde bizde bakanlık ve kuruluşlar ile birlikte dünya ve ülkemiz adına gelişmeler doğrultusunda alınması gereken tedbirleri belirleyerek tarafınıza iletmekteyiz. Bu kapsamda alınan ve uyulması gereken tedbirler aşağıdaki gibi belirlenmiş bulunmaktadır.

30 Büyükşehir ve Zonguldak’a Giriş – Çıkışlar Kapatılmıştır!

30 Büyükşehir ve Zonguldak’a Giriş – Çıkışlar Kapatılmıştır! Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 30 büyük şehrimiz ve Zonguldak olarak en çok akciğer rahatsızlıkların görüldüğü ilimiz olarak bu şehirlere giriş ve çıkışlar kapatılacaktır. Belirtilen şehirlere gıda, ilaç ve temizlik malzemesi gibi maddeler dışında, genelge ile belirlenen sektörlerin lojistikleri dışında giriş ve çıkış yasaktır. Yük ve yolcu taşımacılığı yapanlar ve uluslar arası yük taşımacılığı yapanların bu şehirlerden transit geçitleri devam edecek. İl Pandemi kurumları gerekli olması halinde tedbirleri genişletebilecektir. Belirlenen 15 günlük süre gerekli görülmesi halinde uzatılabilecektir.

20 Yaş ve Altına Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi!

20 Yaş ve Altına Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi! Daha önceden belirlenen ülkemiz sınırları içerisinde 65 yaş ve üstüne getirilen sokağa çıkma yasağı artık 20 yaş ve altı içinde uygulanacaktır. Bu gece yarısından itibaren 1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlular, ayrıca 65 yaş ve üstü olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kesinlikle yasak olmaktadır.

Ayrıca dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız için yeni bir uygulama başlatmaktayız. Pazar alanları ve marketler gibi insanların toplu olarak bulundukları yerlerde maske takma zorunluluğu getirilmekte. Bu gibi alanlarda maske takmak zorunlu olmaktadır. Şehirlerimizde tamamında insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbirler yarından itibaren İl Pandemi Kurulları tarafından alınıp uygulanacak. Sokaklar dahil tüm kamuya ait mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az üç adım olarak riayet edilecektir. Aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar uygulanacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.